HP EliteBook 8470p: kovový superstroj do práce (recenze)

0

Design, zpracování a specifikace

Po Precisionu M4700 od Dellu jsem na recenzi dostal HP EliteBook 8470p. Opět pracovní notebook, to nejlepší, co v kanceláři můžete dostat, vrchol business-class. Nejde o úplně stejnou kategorii jako byl Precision M4700 a nejde o nejvyšší řadu notebooků, co HP prodává – tou jsou EliteBooky řady W. Nicméně až na pár detailů jsou EliteBooky P a W stejné, a tím myslím extrémně kvalitní vyladěné pracovní stroje.

Konkurencí k EliteBooku 8470p může být třeba Dell Latitude E6430 nebo Lenovo ThinkPad T430, potažmo tenčí T430s.

Design

Krása není to, proč si budete notebook z tété kategorie kupovat, nicméně může to být rozhodující argument „proč právě ten EliteBook“.

Asi se nemusíme moc dohadovat o tom, že jsou EliteBooky podobné MacBookům Pro od Applu. Jde sice svým určením o úplně jiné přístroje, ale přibližnou podobou si jsou dost blízko. Takže – máme tu tělo ze stříbrného hliníku, víko ze stejného materiálu. Rámeček displeje je ovšem z černého plastu, a stejně tak černá je i klávesnice, která je jakoby zapuštěná ve vaničce. Touchpad je hladný a šedý, ladí tak se základnou. Základna je potom ze spodní strany tradičně černá. Vše je naštěstí vyvedeno v pěkně matném provedení.

Jednoznačným rozdílem, který vymezuje EliteBooky od MacBooků designově asi nejvíce, je „střih“ notebooku. EliteBook 8470p je velmi striktně hranatý, ne sice s ostrými hranami, jako to odněkud známe, ale zkrátka kde je potřeba udělat pravý úhel, je nekompromisně pravý úhel, jen mírně zaoblený. Díky tomuto industriálnímu střihu, který ovšem není nudně černý/šedý, si EliteBooky také vysloužily určité procento obdivovatelů.

HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p

Zpracování

Proti zpracování zde nemůžu říct opět vůbec nic. Celkově je notebook ještě pevnější než Precision M4700, opěrky drží jakoby byly z kamene, lícování je bezchybné, včetně rámečku displeje, víko displeje je vůbec dost robustní. při silném zakroucení sice trochu zapraská, ale ani tehdy se nezdeformuje obraz, ani při tlaku shora. Překvapuje mně, že je ntoebook s touhle kvalitou takhle lehký. Hmotnost 2,07 kg u 14″ pracovního stroje stále stojí za pochvalu.

Jak jsem zmínil, vše je matné, a to tím způsobem, že se o otisky určitě nemusíte bát, na stříbrném kovovém povrchu ostatně nejsou vidět tak či tak.

 

Víko můžete otevřít do úhlu přes 180 °, jak je v téhle kategorii dobrým zvykem, a můžete jej otevřít jednou rukou. Do základny se zacvakává dvěma zřejmě titanovými pacičkami (aneb nemusíte se bát o jejich ulomení) a odjišťuje zmáčknutím vyčnívajícího tlačítka na čele. Klouby jsou dobře pohyblivé a stabilní v obou směrech v jakékoli poloze.

Specifikace

HP EliteBook 8470p
Cena s DPH 40 490 Kč vč. DPH (CZC.cz)
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-3520M (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 2,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 3,6 GHz
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Pevný disk (velikost) 180 GB
Pevný disk (typ, rychlost) SSD, Intel 520 Series
Optická mechanika DVD±RW
Displej 14″, 1600 × 900 px, matný, TN
Grafická karta AMD Radeon HD 7570M 1 GB DDR3
Intel HD Graphics 4000
Rozhraní
Výstupy na monitory D-Sub, DisplayPort
Porty (s výjimkou USB) LAN – RJ-45 (Ethernet 1 Gb/s), 2× 3,5mm audio jack, IEEE 1394, eSATA, ExpressCard
Počet portů USB 2.0 1+1 sdílený
Počet portů USB 3.0 2
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 338 × 231 × 34 mm
Hmotnost 2,07 kg
Baterie 59 Wh, 6 článků
Výkon napájecího adaptéru 90 W
Software
Operační systém Windows 7 Professional SP1 (64bit)

Klávesnice, touchpad, displej a konektivita

Porty, konektivita, a notebook ze stran

Začněme na levé straně notebooku – je tu odzadu konektor pro napájecí adaptér, 4pinový port IEEE 1394 (FireWire) a dvě USB 3.0. Pod nimi potom čtečka SD karet. Posuneme-li se dál, je tu mechanika a nad ní slot na ExpressCard.

Přední strana je zcela prázdná, kromě tlačítka pro odjištění paciček k otevření notebooku, mřížek pro reproduktory a čtyř kontrolek vlevo. Na pravé straně tu máte dva 3,5mm konektory pro zvukový vstup a výstup, kombinovaný port eSATA-USB 2.0, další USB 2.0 s funkcí PowerShare a DisplayPort. Dál jen mřížku pro výdech chlazení (někomu může vadit, že je vpravo) a slot pro zámek Kensington. Hned zkraje pravé strany je tu také otvor pro kontaktní čipové karty standardu SmartCard.

HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p

Na zadní straně najdete potom jen konektor D-Sub (VGA) a síťový konektor RJ-45 (LAN). Síťovka je od Intelu, model 82579LM, Ethernet v rychlosti až 1 Gb/s.

Wi-Fi zajišťuje Intel, konkrétně Centrino Advanced-N 6205, Bluetooth tu je Broadcom 20702 ve verzi 4.0. Specialitou je tu HSPA modem HP hs2350. Takže slot na SIM a podpora GPS.

Na pravé opěrce je čtečka otisků prstů.

Klávesnice

Klávesy jsou černé, jemně matné, mírně prohnuté a celkem rozměrné, s hranatým okrajem. Klávesnice je tichá celkem při jakémkoli dotyku, mechanicky si nemám na co stěžovat. Co se týče rozložení, přišlo mi trochu škoda nepříjemně zúženého Enteru. Někoho může iritovat i u HP tradiční blok šipek, kde šipka nahoru a dolů jsou zpracované coby dvě půlklávesy. Levý Shift je krátký, Backspace by mohl být o fous delší a jak je u 14″ notebooků zvykem, chybí numerický blok. Mezery mezi klávesami jsou ale velké a píše se tak velmi dobře, zarážky jsou citelné.

Klávesy Home, End, PgUp a PgDn jsou samostatné v pravé části klávesnice, Fn blok funguje opět dost nelogicky. Namísto psaní písmen, případně čísel za použití Fn, můžete psát s Num Lockem pouze čísla a bez Num Locku naopak čísla psát nemůžete.

HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p

Za co ale dávám mínus, je fakt, že klávesnice nemá podsvícení. Notebook v téhle kategorii tza tuhle cenovku prostě podsvícenou klávesnici mít musí. HP se to sice snaží zachránit lampičkou nad displejem, ale jak jsem se přesvědčil, ta je tam opravdu jen k smíchu, protože na klávesnici prakticky ani nedosvítí a počítat s ní místo podsvícení je zkrátka hloupost. Podsvícenou klávesnici mají bohužel až EliteBooky řady W.

Touchpad a trackpoint

Širokoúhlý touchpad mi přišel širokoúhlý až moc, alespoň se tak zdálo z výchozího nastavení, kde horizontála byla mírně citlivější než vertikála. To mi ale nevadilo. Povrch byl hladný, řekl bych až nepříjemně hladný, s trochu zpoceným prstem se k povrchu hned přilepíte, navíc nemáte žádnou hmatovou odezvu o pohybu. V rohu touchpadu je tečka – oranžová dioda – zapnete ji dvojklikem na ni, čímž vypnete touchpad.

 

To, co považuji na touchpadu za snad podstatnější než samotnou dotykovou plochu, jsou tlačítka, a ta se mi tu skutečně líbila. Měkká, z tvrdé gumy, s tichým měkkým stiskem, jak to má být.

Máme tu i trackpoint. Na rozdíl od Dellu zde s ním nemůžete klikat. Tedy ne přímo s trackpointem, s jeho tlačítky ano. Vyhovoval mi celkově víc než obvyklé trackpointy na Dellu. je vyvýšený nad klávesnicí a celkem citlivý. To může být občas menší problém při psaní. Trackpoint má k sobě dvě tlačítka stejného typu jako touchpad.

Displej

Z displeje mám rozporuplné pocity. Parametry jsou dobré, na 14″ úhlopříčce tu máme příjemné rozlišení 1600 × 900 px a displej je matný. Matrice je ovšem jen standardní TN, což se u notebooku za 40 tisíc Kč taky moc nesluší. Odchylky v barvách byly dost špatné, gamma se lišila celkem dost a modrá byla tradičně velmi ustřelená, dE94 v tomto případě dosáhla u modré hodnoty 22,5. Viděl jsem i horší displeje, nicméně zatímco se ThinkPady chlubí IPS displejem, stálo by zato osadit něco lepšího i do EliteBooků.

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

Svítivost: 9-232 cd/m2
Kontrast: 1:77

Kontrast byl nic moc – 1:77. Podsvícení displeje šlo regulovat v malých krocích od velmi nízké hodnoty 9 cd/m2 po slušných 232 cd/m2. Displej je čitelný i na světle, s úhly je to ale horší, zvláště vertikálně se barvy hodně rychle „zkazí“.

Hardware, výkon, HD Tune, CrystalDiskMark

Hardware – vnitřnosti

V naší konfiguraci najdete procesor Intel Core i7-3520M, dvoujádro třetí generace Core na velmi vysoké frekvenci 2,9-3,6 GHz. Máme tu podporu HyperThreadingu, tedy čtyři virtuální jádra, s Turbo Boostem až na 3,6 GHz a s 4MB L3 cache a architekturou Ivy Bridge velmi vysoký výkon na jádro.

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

V procesoru je integrovaný grafický čip HD Graphics 4000, který se v zátěži má přepínat za AMD Radeon HD 7570M. HP i nadále v nejdražších noteboocích celkem nepochopitelně osazuje Radeony, ano, a tentokrát musí říct, že jsem byl velmi zklamán – oproti obvykle bezchybnému Optimusu u Nvidie, zde přepínání zřejmě moc dobře nefungovalo. Více v kapitole o výdrži.

K procesoru tu je jeden 4GB modul RAM DDR3 1600 MHz, druhý slot máte volný.

Úložiště zde reprezentuje SSD řady Intel 520 ve velikosti 180 GB, což je ostatně nejdražší součástka v celém notebooku.

 

Výkon

Co se týče výkonu, byl jsem v rámci kategorie velmi spokojen. Kombinace velmi rychlého dvoujádra a velmi rychlého SSD je opravdu velmi produktivní a na pracovní použití perfektní. Trochu víc RAM by ovšem neškodilo.

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

Grafika je zde ale potom opravdu celkem k ničemu. O tolik rychlejší než integrovaná HD Graphics 4000 Radeon HD 7570M není, a díky nepodařenému přepínání jen zabíjí výdrž systému. Když si vzpomenu na Dell Precision M4700 s velmi podobnou výbavou, jen s Nvidií Quadro K1000M, je na tom EliteBook po stránce GPU špatně.

Grafy: Cinebench R11.5, x264 BenchMark FHD, PCMark Vantage

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Cinebench R11.5 prověří výkon procesoru pro rendering náročných grafických scén. Měří se výkon jednoho jádra (vlákna) a celého procesoru.

Cinebench R11.5
[body, vyšší je lepší]

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

x264 BenchMark FHD testuje výkon procesoru při převádení 1080p videoklipu při použití kodeku H.264.

x264 BenchMark FHD
[FPS, vyšší je lepší]

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

PCMark Vantage měří výkon počítače jako celku. Celkové skóre přibližně odpovídá celkové rychlosti typické práce na PC, je značně ovlivněno reálnou rychlostí disku a také procesoru, promítá se do něj ale vše, včetně třeba grafické karty. Uvádíme i HDD Score, resp. Storage Score, kde se zkoumá rychlost jednotlivých úkonů náročných na disk.

 

PCMark Vantage
celkové body a HDD Score
[body, vyšší je lepší]

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

Grafy: 3DMark 06, 3DMark Vantage, 3DMark 11

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

3DMark 06 je starším herním benchmarkem, dobře ukazuje na výkon ve starších hrách z doby kolem roku 2006-2007. Testujeme ve standardním nastavení, tedy v rozlišení 1280 × 1024 px.

3DMark 06
body (více je lépe)

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

3DMark Vantage je podobným nástrojem od Futuremarku, jen o dva roky novějším, používá DirectX 10 a už se tu pracuje s fyzikálními výpočty. Testujeme v základním nastavení, tzn. v rozlišení 1280 × 1024 px v profilu Performance, výsledky jsou tak ve tvaru Pxxxx.Níže najdete i graf GPU Score.

3DMark Vantage
[body, vyšší je lepší]

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

3DMark Vantage – GPU Score
[body, vyšší je lepší]

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy


 

3DMark 11
[body, vyšší je lepší]

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

3DMark 11 – Graphics Score
[body, vyšší je lepší]

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

Výdrž, provozní vlastnosti, software

Výdrž, hluk a zahřívání

Výdrž mě výslovně zklamala, a to velmi. Rovnou předesílám, že je dost možné, že šlo o nějakou chybu našeho kusu. HP se totiž u EliteBooku 8470p speciálně chlubí vysokou výdrží, ještě rozšířitelnou na vysoké dvouciferné hodnoty pomocí nadstandardních baterií. Tomu se dá věřit, sám jsem čekal, že 22nm dvoujádro a SSD v 14″ notebooku udělají své. Nicméně byl jsem nepříjemně překvapen. Ať už jsem se pokoušel v AMD Catalyst Control Center zasahovat jakkoli, zkoušel jsem jak Úsporný režim, tak HP Optimized a testoval jsem film i web, výdrž zůstala trestuhodně nízká:

  • Web (ExtraNotebook.cz v Chrome, obnovování každých 15-20 s, Wi-Fi, poloviční jas): 3:32 h
  • Film (720p film ve smyčce v MPC-HC, Wi-Fi, poloviční jas): 3:11 h

Hlukem je EliteBook průměr, v klidu je tichý, nicméně větráček se nevypíná a je potichu slyšet, v zátěži přístroj obvykle neřve ( i když pár minut v Prime95 a FurMarku ho dostalo na dost nepříjemné otáčky), ale vzor tichého notebooku to není.

K chlazení moc dobrých slov také nemám. I 22nm dvoujádro je zde očividně problém udržet v intenzivní zátěži pod teplotou varu. Grafika se naopak projevila jako úsporný, studený čip. Shora se notebook příliš neohřeje, spíše se základna mírně ohřívá na spodu. Výdech chlazení je celkem netradičně vpravo, a ve vyšší zátěži vám tak na ruku s myší povane hodně teplý vzduch.

Zvuk a napájení

Reproduktory mě moc neoslovily. Jsou tu dva, celkem nesymetricky položené – jeden míří šikmo zpod čela notebooku, druhý potom přímo dolů pod notebook. Hrají hlasitě, na mluvené slovo jsou dobře použitelné, nicméně když přijde na hudbu, ve vyšších hlasitostech se zvuk dost deformuje. Basy chybí, jak nízké, tak střední. To je ovšem u většiny pracovních notebooků běžné. Ve srovnání s Precisionem M4700 je to ovšem opět o třídu níž.

HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p

K notebooku se dodává klasický menší 90W adaptér, nabití 5-95 % stihl za 1:38 h.

Software

Na notebooku je nainstalován Windows 7 v edici Professional, jak je obvyklé u modelů s čtečkou otisků prstů, nebo zde navíc se čtečkou čipových karet. Pochopitelně v 64b verzi. Je tu Starter edice Microsoft Office. V souvislosti s podporou této technologie je také notebook softwarově připraven na aktivaci Intel Anti-Theft Technology, klasické nástroje HP ProtectTools jsou také celkem použitelné.

 

Co do bloatwaru jsem byl mile potěšen, že tu není žádný otravný trial-antivirus jako McAffee nebo Norton, jen Microsoft Security Essentials.

Výsledky testů a screenshoty

Výsledky benchmarků

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage 15 350; Memories: 9 876, TV and Movies: 5 743, Gaming: 13 378, Music: 19 532, Communications: 14 906, Productivity: 20 886, HDD: 46 286
PCMark 7 3 956; Lightweight: 4 957, Productivity: 4 350, Creativity: 4 662, Entertainment: 2 981, Computation: 3 501, Storage: 5 303
3DMark 06 6 142; SM2.0 Score: 2 066, HDR/SM3.0 Score: 2 519, CPU Score: 4 143
3DMark Vantage P4032; GPU Score: 3 318, CPU Score: 11 346
3DMark 11 P974; Graphics: 858, Physics: 4 389, Combined: 846
Windows 7 Experience Index

5,9; Procesor: 7,2; RAM: 5,9; Grafika: 6,6; Herní grafika: 6,6; Disk: 7,9

Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 3,33 pts., 1CPU: 1,33 pts., OpenGL: 28,68 fps
x264 Benchmark FHD 9,96 FPS
Testy výkonu SSD
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 448,7 MB/s, 512k: 380,0 MB/s, 4k: 25,38 MB/s, 4k QD32: 258,7 MB/s
CrystalDiskMark 3 (zápis)

Seq: 251,1 MB/s, 512k: 138,2 MB/s, 4k: 50,85 MB/s, 4k QD32: 136,7 MB/s

HD Tune 2.55 Min.: 165,4 MB/s, Max.: 362,4 MB/s, Průměr: 269,0 MB/s, přístupová doba: 0,2 ms
AS SSD (čtení) Seq: 476,38 MB/s, 4K: 21,15 MB/s, 4K-64Thrd: 218,50 MB/s, Access time: 0,190 ms
AS SSD (zápis) Seq: 172,13 MB/s, 4K: 47,09 MB/s, 4K-64Thrd: 145,02 MB/s, Access time: 0,253 ms
AS SSD – Score Čtení: 287, Zápis: 209, Celkové: 636
AS SSD Copy Benchmark ISO: 159,55 MB/s, Program: 119,99 MB/s, Game: 150,65 MB/s
Testy výdrže
Výdrž web – 1 tab (čas) 3:32 h
Výdrž video (čas) 3:11 h

 

HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy HP EliteBook 8470p – screenshoty a grafy

 

Závěr, plusy a mínusy

Závěr

Až na pár detailů jsem byl s EliteBookem 8470p spokojen. Jde o velmi schopný kancelářský stroj, parádní přenosný pracant. V kostce:

Líbila se mi kombinace Core i7 + Intel 520 SSD. Notebook byl na práci extrémně produktivní, jak ostatně ukázal absolutní rekord v PCMarku Vantage. Líbilo se mi spojení líbivého industriálního designu s opravdu velmi pevným šasi. Celkem slušná klávesnice, čtečka otisků prstů a matný displej s vysokým rozlišením – to jsou také věci, které vás zaujmou.

 

Nelíbily se mi problémy s výdrží. Nominálně a vcelku logicky by měl notebook vydržet alespoň dvojnásobek, co jsem naměřil v několikrát ověřených testech. Tipl bych si na problémy s BIOSem, resp. s ovladači grafické karty. Škoda, že zde není nějaké profi-Quadro. Klávesnice by mohla být podsvícená, výdech chlazení by mohl být na druhou stranu… U EliteBooků P navíc nejsou podporovány SSD do slotu mSATA.

To jsou ale maličkosti. Za 40 tisíc Kč s DPH notebook stojí, je kvalitní a rychlý. Záležitost s nízkou výdrží se snad ještě nějak brzy osvětlí.

Plusy / mínusy
kvalitní velmi pevné matné zpracování špatná výdrž (chyba testovaného kusu?)
matný displej s 1600 × 900 px klávesnice není podsvícená (lampička to neřeší)
velmi rychlé dvoujádro Core i7 TN displej se špatnými barvami a úhly
bleskové 180GB SSD ne zrovna výkonné nebo tiché chlazení
čtečka otisků prstů nepodpora mSATA SSD
čtečka čipových karet
3G modul s GPS  
slot na ExpressCard  
slot na dokovací stanici  
pěkný design  

 

HP EliteBook 8470p
Cena s DPH 40 490 Kč vč. DPH (CZC.cz)
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-3520M (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 2,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 3,6 GHz
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Pevný disk (velikost) 180 GB
Pevný disk (typ, rychlost) SSD, Intel 520 Series
Optická mechanika DVD±RW
Displej 14″, 1600 × 900 px, matný, TN
Grafická karta AMD Radeon HD 7570M 1 GB DDR3
Intel HD Graphics 4000
Rozhraní
Výstupy na monitory D-Sub, DisplayPort
Porty (s výjimkou USB) LAN – RJ-45 (Ethernet 1 Gb/s), 2× 3,5mm audio jack, IEEE 1394, eSATA, ExpressCard
Počet portů USB 2.0 1+1 sdílený
Počet portů USB 3.0 2
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 338 × 231 × 34 mm
Hmotnost 2,07 kg
Baterie 59 Wh, 6 článků
Výkon napájecího adaptéru 90 W
Software
Operační systém Windows 7 Professional SP1 (64bit)

Galerie fotografií

HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p

 

HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p HP EliteBook 8470p

HP EliteBook 8470p: kovový superstroj do práce (recenze)
Ohodnoťte tento článek!
4.7 (93.33%) 3 hlas/ů