HP EliteBook Folio 9470M: čtrnáctipalcový pracovní Ultrabook již brzy v prodeji

0

HP představuje nový, vysoce mobilní pracovní notebook. Půjde o model EliteBook Folio 9470M; podle označení tedy bude spadat do nejvyšší řady výrobce, stejně jako třeba nedávno recenzovaný EliteBook 8470p. Dostane výbavu od Intelu, bude mít čtrnáctipalcovou úhlopříčku a zřejmě i vysokou výdrž na baterie.

HP EliteBook Folio 9470M

Notebook je opět již zanesen v databázích některých českých obchodů a třeba Alza.cz už přijímá objednávky. Podle popisu zboží u nás bude dostupná varianta s procesorem Core i5-3427U (nízkonapěťové dvoujádro Ivy Bridge), integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4000, 4 GB operační paměti a 500GB plotnovým diskem s 32GB vyrovnávacím SSD. V základu bude nainstalován systém Windows 7 Professional s možností upgradu na stejnou edici nového systému Windows 8.

 

Čtrnáctipalcový displej má bohužel rozlišení 1366 × 768 bodů, což je na notebook za třicet tisíc dost málo; aspoň má ale matnou povrchovou úpravu. Rozměry notebooku jsou 338 × 231 × 18,9 mm a hmotnost činí 1,63 kg, což je na čtrnáctku docela slušné. Tělo bude zřejmě z velké většiny hliníkové.

Na anglickém webu výrobce se můžete podívat na celkový přehled specifikací; z něj vyplývá, že možných variant bude výrazně více – nevíme ale, jestli se objeví i u nás. Cena výše popisovaného modelu je na zmíněné Alze momentálně 30 790 Kč s DPH, což není úplně málo, ale třeba se ještě pohne.

Zdroj: HP / Liliputing / Alza.cz

Ohodnoťte tento článek!