HP ElitePad 900: pracovní tablet s Windows 8 a spoustou příslušenství

0

Když je v názvu počítače od HP slovo Elite, označuje to nejvyšší řadu pracovních nástrojů a v podstatě to nejlepší, co HP může nabídnout nejen pro firemní využití. Nově představený tablet ElitePad 900 nebude výjimkou a podle specifikací se zdá, že by mohl do jisté míry nahradit notebook.

HP ElitePad 900

ElitePad 900 bude na první pohled celkem standardní desetipalcový tablet s Windows 8 – plnohodnotnou verzí, nikoliv „osekanými“ RT, takže na něm spustíte i běžné desktopové aplikace. Hmotnost zhruba 680 g (konkrétní hodnota záleží na konfiguraci) a tloušťka 9,2 mm z něj činí zařízení o něco málo subtilnější, než je v této kategorii obvyklé. Hardwarová výbava by měla pocházet od Intelu (jak jinak než nízkonapěťové procesory Ivy Bridge), mnoho detailů ale tiskovka nezmiňuje – nepíše se o rozlišení displeje, parametrech procesoru, operační paměti ani úložišti.

HP ElitePad 900
HP ElitePad 900

O čem se naopak píše a co bude jednou ze silných stránek ElitePadu je nabídka přislušenství. Půjde o několik pouzder s využitím – Smart Jacket se zabudovanou sekundární baterií a rozšiřujícími konektory, Productivity Jacket s vlastní klávesnicí a čtečkou SD karet, Rugged Jacket pro vyšší ochranu v nepříznivých podmínkách a Extension Jacket opět s další baterií a porty jako USB a HDMI. Kromě toho bude k dispozici třeba speciální pero pro psaní na dotykovém displeji (Executive Tablet Pen) nebo dokovací stanice.

HP ElitePad 900
HP ElitePad 900

Mezi předinstalovanými aplikacemi se také najde několik zajímavostí. HP PageLift by měla být aplikace, s jejíž pomocí by mělo být možné jednoduše zabudovanou kamerou vyfotit dokument (třeba smlouvu) a PageLift fotografii automaticky upraví tak, aby ji bylo možno přímo sdílet (vyrovnání, ořezání atd.). HP ePrint by zase měl zjednodušit tisk přímo z tabletu, plánování usnadní software Evernote.

 

Protože jde především o firemní zařízení, nezapomnělo se ani na bezpečnost ve formě (mimo jiné) HP Client Security včetně ochrany na úrovni BIOSu, šifrování HP Drive Encryption, Device Access Manager, Computrace a Sparekey. Navíc výrobce nabízí i globální podporu a záruku.

HP ElitePad 900 bude podle tiskové zprávy dostupný od ledna 2013 za zatím nespecifikované ceny.

Zdroj: TZ HP

Ohodnoťte tento článek!