HP Envy 14 Beats Edition: záviděníhodný 14,5″ notebook

0

Hewlett-Packard vnáší trochu inovace do řady Envy. Na internetovém obchodu Amazon.com se objevil v nabídce model HP Envy 14, čtrnáctipalcová novinka s dobrým zpracováním, výbavou a také velmi sexy designem.

Inovovaná „Závist“ nese displej s velmi nezvyklou úhlopříčkou 14,5 “ a s rozlišením 1366 × 768 px, dá se očekávat, že se objeví i varianty s jemnějším rastrem. Šasi je hliníkové a má měkký černý povrch. Klávesnice je podsvícená a zvuk nese značku Beats Audio. Červeně zářící logo Beats najdete i na víku. Můžeme tak čekat kvadrofonní reproduktory i kvalitní výstup na ně.

Uvntř tepe procesor Intel Core i5-2410M na 2,3-2,9 GHz s 6 GB pamětí DDR3. Grafická karta je přepínatelná, pro dlouhou výdrž je zde integrovaná Intel HD Graphics 3000, pro výkon AMD Radeon HD 6630M 1GB. Máme tu 750GB 7200-otáčkový disk a DVD vypalovačku, nechybí čtečka paměťových karet. Akumulátor by měl poskytnout přes 6 h výdrže.

Samozřejmostí je Wi-Fi, nespecifikovaný Bluetooth a Ethernet. Nechybí webkamera a externí displej můžete připojit na D-Sub, HDMI, mini-DisplayPort nebo na bezdrátové rozhraní Intel WiDi (Wireless Display).

S předinstalovanými Windows 7 Home Premium se HP Envy 14 Beats Edition prodává za $1050, což je zhruba 18 tis. Kč, česká cena bude pravděpodobně výrazně vyšší.

Zdroj a listing: Amazon.com

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. bez GSM/3G modulu v zakladu si to samo zadelava na poradny pruser…nechapu logiku tech, kdo toto vymejsli…lidi chteji bejt pokudmozno kdekoliv online a ne off line, nebo byt vazani na nejake free wifi apod. obcasne a nahodile moznosti pripojeni…

    PW

  2. Prototyp tohoto měl být hotový maximálně 3 měsíce od uvedení iPadu 1. Do prodeje to mělo jít maximálně ve chvíli, kdy se začal prodávat iPad 2. Technicky to může být naprosto skvělé (a displej 4:3 na tabletu je IMHO super), ale pokud to nebude stát polovinu ceny iPadu, tak to nikdo nekoupí. A proč by taky měl? Aplikací (jejich kvalitu můžeme ponechat stranou, neb každá blbost si někoho najde) to má a bude mít méně než iPad, podporu knihkupců a držitelů práv k obsahu (byť jen v US, na EU stejně každý kašle a jen si tu chce vylízat rány z dotovaného prodeje pro US, protože evropané koupí všechno) má Apple jistou a navíc je levnější. Kult značky je taky na straně Apple.

    Takže by mě zajímalo, jestli některý z těch tupounů z marketingu HP dokáže zodpovědět otázku: „Proč bych si měl koupit tohle a ne iPad?“