HP Envy 14 Spectre je v prodeji

0

Zatoužili jste někdy po skleněném notebooku? Pokud ano, Spectre je tu přesně pro vás. O tomto Ultrabooku-neUltrabooku jsme vás již informovali při jeho uvedení na CESu 2012; jedná se o opravdu neobvyklý, prémiový model, který výrobce označuje za Ultrabook, ovšem hmotností až tak úplně neodpovídá specifikacím. Zato však má tělo, za kterým se otočí asi úplně každý.

Cena základního modelu s procesorem Core i5-2467M, integrovanou grafikou Intel HD 3000, 4 GB operační paměti, 128GB SSD a čtrnáctipalcovým displejem (v těle s rozměry obvyklými pro 13,3‚Ä≥ notebooky) s rozlišením 1366 × 768 bodů začíná v USA na 1399 dolarech. O ceně v ČR není zatím nic známo, ale odhadujeme, že pokud se k nám vůbec dostane, pod třicet tisíc se bude shánět jen těžko. Přestože jeho parametry nejsou nijak oslňující (tedy aspoň v této nejnižší konfiguraci) a nenapraví to ani vychytávky jako NFC, je třeba mít na paměti, že tady o parametry až tak úplně nejde.

Spectre je především designový kousek a tak je k němu (ní?) třeba přistupovat. Poškození skleněné vrstvy se asi není třeba příliš obávat, sklo je známé minerální Gorilla Glass od Corningu, které vydrží opravdu hodně. Tloušťka 20 mm není na Ultrabook zrovna malá, ale mezi běžnými notebooky je to skvělé číslo; horší je to s hmotností 1,8 kg, což je docela dost i na klasickou třináctku. V každém případě platí, že pokud se chcete svým notebookem opravdu odlišit, Envy 14 Spectre je momentálně jednou z nejzajímavějších voleb. Jen si nezapomeňte pořídit i nějaký pěkný hadřík na utírání skleněného povrchu od otisků prstů.

Zdroj: HP USA (via Engadget)

Ohodnoťte tento článek!