HP Envy 6-1030ec: černorudý 15,6″ Ultrabook na multimédia (recenze)

0

Design, zpracování a specifikace

Už vás nudí obvyklý design většiny Ultrabooků? Šedá či stříbrná na hranatém šasi jsou zde opravdu klasikou. HP se proto do spotřebitelské třídy snaží prorazit něčím novým. Ultrabook z řady Envy na první pohled zaujme černým jak uhel nebo naopak karmínovým designem. Řada 15,6″ Ultrabooků je navíc zatím celkem málo obsazená, proto tu máme skutečně zajímavou novinku.

K tomu tu jsou reproduktory Beats, grafická karta, na které už se dá slušně hrát a slušně nízká cena. No řekněte, chcete Envy?

 

Design

…je asi klíčovým prvkem, který vás bude lákat ke koupi. Envy 6 je vlastně o dost ztenčeným Pavilionem dv6 s několika drobnými kompromisy. Tloušťka dosahuje v nejtlustším bodě 20 mm a hmotnost 2,15 kg, což vás trochu přiměje si položit otázku, jak to s těmi pravidly pro Ultrabooky je. Nicméně v porovnání s Acerem Aspire M3, dalším, parametrově dost podobným 15,6″ Ultrabookem, je na tom Envy ještě dobře, a to jak z hlediska zdánlivé tloušťky, tak skutečné hmotnosti.

Tělo notebooku se směrem dopředu zužuje, vzadu najdeme elegantní zkosená záda, celý notebook je hodně zakulacený. Co se barev týče – hlavní složku tvoří černá, a to konkrétně známý kartáčovaný hliník. Ten najdeme na celém víku a vršku základny. Rámeček displeje je z leskle černého plastu a spodní strana základny má pogumovaný červený-karmínový povrch.

 

Rámeček displeje je pěkně tenký, klávesnice je zapuštěná do oválné vaničky, touchlad také, logo HP je jako u notebooků spotřební třídy tradičně pravém dolním rohu víka.

Zpracování

Kovovo-plastové Paviliony dv6 jsem měl na recenzích nekolikrát a moc se mi nelíbily, co do kvality zpracování. Envy je na tom ovšem trochu lépe. Tenoučké tělo obalené v poměrně silné vrstvě kovu se opravdu ani nehne, i když za roh jsem notebook s lehkým zapraštěním zvedal jen nerad. Základna je ale pevná a odolná i velkému tlaku, víko je na tom také dost dobře, a to i v zavřeném stavu, ačkoli stisknout zadní stranu displeje není nic složitého. Když je notebook zavřený a promačkáte ho, drží jako kámen, nevrže nikde, neprohýbá se, jen mu cvaká trackpad, na který se ještě ne moc pochvalně zaměřím ve druhé kapitole.

 

Měl jsem celkem práci notebook vyleštit na focení (a ani to se mi moc nepovedlo), otisky prstů tu zůstávají celkem s oblibou. Na kovových opěrkách a víku jsou vidět jen trochu, na plastovém rámečku už víc.

Klouby jsou průměrné, než se uvedou do plynulého pohybu, tak 2-3 cm to zabere. Víko jde ale otevřít jednou rukou (i když ne zrovna ochotně) a ve své poloze alespoň v dnešním stavu drží bez problémů. Maximální úhel otevření notebooku je zhruba 125-130 °.

Lícování není perfektní, přední hrana základny je na líci ostřejší, displej také, ale alespoň se od sebe materiály nerozkližují, nehet mezi ně nedostanete.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec
Cena s DPH 20 390 Kč vč. DPH (CZC.cz)
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i5-3317U (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,7 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,6 GHz
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Pevný disk (velikost) 500 GB (+ 32 GB SSD)
Pevný disk (typ, rychlost) hybridní – 5400ot./min disk + 32GB SSD
Optická mechanika
Displej 15,6″, 1366 × 768 px, lesklý
Grafická karta AMD Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
Intel HD Graphics 4000
 –> přepínatelné
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI
Porty (s výjimkou USB) LAN – RJ-45 (Ethernet 1 Gb/s), 2× 3,5mm audio jack
Počet portů USB 2.0 1
Počet portů USB 3.0 2
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS/MS Pro a všechny vyšší podtypy
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 374 × 253 × 20 mm
Hmotnost 2,15 kg
Baterie 59 Wh, 4 články
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 7 Home Premium SP1 (64b)

HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec

Klávesnice, touchpad, displej a konektivita

Porty, konektivita, a notebook ze stran

Začněme na levé straně notebooku – je tu napřed síťový konektor RJ-45, krytý pružící krytkou (v celkové velikosti by musel být notebook tlustší). Síťovka je od RealTeku v rychlosti 1 Gb/s. Dále je tu port HDMI, dva konektory USB 3.0, čtečka SD karet a dvě bílé kontrolky – stavová a aktivity disku.

Přední strana je zcela prázdná. Na pravé straně tu je slot pro zámek Kensington, dva 3,5mm jacky pro sluchátka/reproduktory a mikrofon, port USB 2.0 a zdířka pro napájecí adaptér. Pozor, adaptér má tenčí konektor než klasické notebooky HP nebo Dellu. Zadní strana je opět čistá.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec

O bezdrátové připojení se stará Intel, konkrétně síťový adaptér Centrino Wireless-N 2230 pro Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.0 + HS.

Klávesnice

Klávesnice je zde tradičně chicletová, klávesy jsou matné, černé a průměrné velké. Mezery jsou přijatelně nahmatatelné. Psaní je celkem tiché, dokud se nezačnete opírat trochu větším švihem, a podklad příliš nepruží, jak už jsem řekl, celé šasi nemá vlastně moc kam pružit.

Povrch je na stejné úrovni jako opěrky zápěstí, klávesnice je zapuštěná do oválné vaničky.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec

Mínus notebook ovšem dostává za to, že přestože před sebou máme veliký 15,6″ Ultrabook, numerická klávesnice, jako je u konkurence, tu chybí.

Jak je u HP zvykem, kurzorové klávesy jsou zde v obdélníku, šipka nahoru a dolů jsou vyhotovené jako půlený obdélníček. Chce to si zvyknout. Klávesy Home, End, PgUp a PgDn jsou zde samostatné ve sloupci na pravé části klávesnici, nechybí kontextová klávesa. Enter je dostatečně široký. Funkční klávesy jsou nahrazeny multimediálními a základ F1-12 stisknete přes Fn.

Vypínač je podlouhlé cvakací tlačítko s bílým podsvícením nad Esc. Jinak tu nemáme žádné kontrolky, kromě těch v klávesách, (jen ty dvě na levém boku), což je docela škoda.

Touchpad

Clickpad od Synapticsu byl špatný, mínus za něj. Vypadá to, že je dotyková plocha ohraničena lesklým pevným rámečkem, spíše je ovšem pravdou, že je rámeček její součástí a vše se prohýbá jako jedna celá nakláněcí plošina.

Povrch je jemně vroubkovaný-kroužkovaný směrem dokola od středu. Jde o clickpad, takže můžete klikat kdekoli po celé ploše a táhnout prstem s kliknutým tlačítkem. Není to ovšem tak jednoduché, jako na dobrých clickpadech, jaký můžeme třeba vidět na Samsungu 700Z. Dotyková plocha se stiskává velmi těžce a s hlasitým konečným cvaknutím, rychlé secvaknutí a potáhnutí je prakticky nemožné.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec

Plocha s tlačitky je oddělená čárkou, a stisk je jednodušší,ale i tak trochu zbytečně tuhý, cvakající a celkově naklápějící touchpad. Po dotykové ploše se nedá ani příliš rovnoměrně pohybovat prstem, protože uprostřed klade jiný třecí odpor než na kraji.

V rohu touchpadu je obdélníček, dvojklikem na něj touchpad vypnete (rozsvítí se oranžová kontrolka vedle.

Displej

Displej mě zklamal už z parametrů, a měření kolorimetrickou sondou mě všeobecně ujistilo, že jsem zklamán právoplatně. Tak zaprvé – na veliké úhlopříčce 15,6″ (40 cm) tu máme jen obvyklé nízké rozlišení 1366 × 768 px. Displej je lesklý, což u Ultrabooku, tedy ultrapřenosného stroje, opravdu nechápu.

Displej je LCD s TN matricí podsvícenou LED, a s tím se pojí špatné pozorovací úhly, zde ovšem opravdu velmi špatné.

Barvy jsou dost vychýlené, ačkoli je gamma jen trochu vychýlená a teplota barev je v normě, barvy jsou odchýlené značně. Nejhůř je na tom modrá s velkou a okem viditelnou odchylkou dE94=20,7. Není to zkrátka barevně úplně ono. Černá je dost světlá a proto odchýlené odstíny šedé.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

Svítivost: 11-157 cd/m2
Kontrast: 1:88

Kontrast byl celkem špatných 1:88, černá zkrátka není moc dobrá. Podsvícení displeje šlo regulovat docela špatně: od velmi nízké hodnoty 11 cd/m2 po velmi nízkých 157 cd/m2. Lesklý povrch dělá z nízkého podsvícení velmi zlou vlastnost, na slunci je displej dost nečitelný.

Hardware, výkon, HD Tune

Hardware – vnitřnosti

Máme tu procesor Intel Core i5-3317U, ULV dvoujádro/virtuální čtyřjádro architektury Ivy Bridge, třetí generace Core. Procesor má TDP jen 17 W. Frekvence se pohybuje mezi 1,7-2,6 GHz, s danou architekturou tak i ULV čip můžeme označit za dostatečně rychlý na cokoli.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

K CPU tu máme 4 GB pamětí DDR3 na 1600 MHz v jednom slotu. V procesoru je integrovaná grafika Intel HD Graphics 4000, ale máme tu i diskrétní AMD Radeon HD 7670M s 2 GB pamětí DDR3. Grafika má 40nm jádro s 480 Stream procesory a 128bitovou sběrnici, na GeForce GT 640M v Aspiru M3 se výkonově nedotahuje.

Pevným diskem tu je 500GB model s rychlostí 5400 ot./min a k němu podle specifikací 32GB SSD pro zrychlení bootování a cachování často používaných dat.

HD Tune Pro, první průchod:

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

HD Tune Pro, druhý průchod:

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

Výkon

Procesor není žádným překvapením, svým výkonem připomíná Core i3 řady Sandy Bridge (na Ultrabook tedy slušné), 4 GB RAM je obligátní dostatek, nikoli přebytek, a grafika – škoda osazení 40nm modelu. Zatímco Nvidia uvedla na trh GeForce s 28nm jádry a architekturou Kepler, AMD nechce zůstat pozadu a tak se do Ultrabooků montují i diskrétní Radeony, které jsme vídali v těžkých multimediálních 15,6″ noteboocích.

To s sebou nese horší poměr výkon/watt, a tedy o kus horší spotřebu a o kus nižší výkon. Nicméně je Radeon HD 7670M dobře použitelný na hraní všeho druhu, na displeji s nízkým rozlišením di zahrajete spoustu her na střední detaily.

 

Co se disku týče, byl jsem příjemně překvapen. Cachování funguje dobře, programy jsou rychlejší, hlavně ty, které spouštíte často, systém má podle mě o něco rychlejší odezvu a rozhodně rychleji bootuje. CrystalDiskMark i HD Tune Pro dávají zapravdu, PCMarky rovněž. K plnohodnotnému SSD to má stále hodně daleko, ale oproti čistému disku je to příjemný bonus.

Grafy: Cinebench R11.5, x264 BenchMark FHD, PCMark Vantage

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Cinebench R11.5 prověří výkon procesoru pro rendering náročných grafických scén. Měří se výkon jednoho jádra (vlákna) a celého procesoru.

Cinebench R11.5
[body, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

x264 BenchMark FHD testuje výkon procesoru při převádení 1080p videoklipu při použití kodeku H.264.

x264 BenchMark FHD
[FPS, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

PCMark Vantage měří výkon počítače jako celku. Celkové skóre přibližně odpovídá celkové rychlosti typické práce na PC, je značně ovlivněno reálnou rychlostí disku a také procesoru, promítá se do něj ale vše, včetně třeba grafické karty. Uvádíme i HDD Score, resp. Storage Score, kde se zkoumá rychlost jednotlivých úkonů náročných na disk.

 

PCMark Vantage
celkové body a HDD Score
[body, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

Grafy: 3DMark 06, 3DMark Vantage, 3DMark 11

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

3DMark 06 je starším herním benchmarkem, dobře ukazuje na výkon ve starších hrách z doby kolem roku 2006-2007. Testujeme ve standardním nastavení, tedy v rozlišení 1280 × 1024 px.

3DMark 06
body (více je lépe)

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

3DMark Vantage je podobným nástrojem od Futuremarku, jen o dva roky novějším, používá DirectX 10 a už se tu pracuje s fyzikálními výpočty. Testujeme v základním nastavení, tzn. v rozlišení 1280 × 1024 px v profilu Performance, výsledky jsou tak ve tvaru Pxxxx.Níže najdete i graf GPU Score.

3DMark Vantage
[body, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

3DMark Vantage – GPU Score
[body, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy


 

3DMark 11
[body, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

3DMark 11 – Graphics Score
[body, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

Grafy: Far Cry 2, World in Conflict, S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Far Cry 2 je starší, nicméně náročnou a technologicky poměrně pokrokovou hrou (na svou dobu). Notebookům dává i dnes pěkně na frak. Testujeme v rozlišení 1366 × 768 px, v DirectX 10, na maximální možné detaily s 4× MSAA, Small ranch, dva průchody – zaznamenáváme průměr.

Far Cry 2
1366 × 768 px, 4× MSAA, Ultra high, DirectX 10
[FPS, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

World in Conflict testujeme opět v 1366 × 768 px, s 4× MSAA, na detaily very high při DirectX 10, ručně ještě přenastavím AF na hodnotu 16×.

World in Conflict
1366 × 768 px, 4× MSAA, very high, DirectX 10
[FPS, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat

Přidávám ještě výsledek ze STALKERu. Pro srovnání potom i graf porovnání Monsteru s opravdovým herním highendem.

Nejnovější verzi populární hry nabité moderními technologiemi testuji v samostatném benchmarku.

V něm pak celkové nastavení Ultra, Enhan. full dynamic lighting na DX11. V Advanced Options zatrhávám DirectX 10.1.  Dále 4× MSAA navíc s MSAA for A-teste objects (anti-aliasing transparentních textur), SSAO Mode nastaveným na HDAO, kvalitou na Ultra (verze Compute Shader), zapnutou teselací i CHS (Contact hardening shadows). Jinými slovy maximální detaily v 1366 × 768 px s 4× MSAA.

 

Zapisuji průměr čtyř různých průchodů. Zatím nemám dost výsledků na pěkný a směrodatný srovnávací graf.

S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat
1366 × 768 px, 4× MSAA, Ultra, max. detaily, DirectX 11
[FPS, vyšší je lepší]

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

Výdrž, provozní vlastnosti, software

Výdrž, hluk a zahřívání

Notebook má čtyřčlánkový akumulátor Li-Ion s kapacitou 59 Wh. ULV procesor Ivy Bridge s přepínatelnou grafikou se ukázal (očekávaně) jako dost úsporný, i když výdrž na webu mě moc neohromila. Výdrž v klidu by měla dosahovat až devíti hodin. Vše záleží na diskrétní grafice – Radeon s 40nm jádrem si toho vezme dost, pokud je zrovna zapnut, i když nepracuje.

  • Web (ExtraNotebook.cz v Chrome, obnovování každých 15-20 s, Wi-Fi, poloviční jas): 4:42 h
  • Film (720p film ve smyčce v MPC-HC, Wi-Fi, poloviční jas): 5:00 h

Hluk je dost nevypočitatelný. Notebook v případě nízkých teplot (obvykle při nulové aktivitě) vypne ventilátor úplně a je tak naprosto neslyšný. Jenže to netrvá věčně, a i v onom relativním klidu se ventilátor čas od času zapne, a to i v klidu na dost slyšitelnou nepříjemnou úroveň, takže tichý bych notebooku neříkal. V zátěži je to ještě o dost horší.

 

 

Teploty se v klidu pohybovaly kolem 40-45 °C, v zátěži Prime95 a FurMarkem potom kolem 75 °C, viděl jsem ale i 80 °C. Notebook potom celkem nepříjemně topí, navíc díky tomu, že vydechuje horký vzduch dozadu-dolů, neřekl bych, že hraní s ním na klíně bude nejpohodlnější. Ale na to se už u stylových Ultrabooků musíme připravit předem. Výhodou je, že přední polovina notebooku zůstává studená i v zátěži.

Zvuk a napájení

Envy se chlubí reproduktory Beats od Dr. Dre. Dva reproduktory a malinký subwoofer umí na Ultrabook skutečně hrát nevídaně hlasitě a dobře, i když basy od onoho subwooferu moc nečekejte. Zabavit ovšem hosty doma hlasitou hudbou Envy zvládne dobře, zvuk je čistý a hlasitý.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec

K notebooku se dodává menší 65W adaptér, nabití 5-90 % stihl za 1:50 h. Pozor, nejde o stejnou koncovku, jako HP a Dell používají u adaptérů obvykle, konektor je výrazně zůžený.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec

Software

Máme tu Microsoft Windows 7 Professional v 64bitové edici, Microsoft Office 2010 Starter, a jak je u HP zvykem, spoustu zbytečného softwaru-bloatwaru. Samozřejmě nechybí zkušební verze Norton Internet Security, která vás i přes několik definitivních odmítnutí bude několikrát denně přesvědčovat, že děláte chybu, že si ji nekoupíte. Jinak mám momentálně nainstalovaných 80 programů, po odečtení mého testovacího softwaru jich může být tak 65, což je stále nepěkné číslo. Na rozdíl od pracovních ProBooků řady B tu chybí několik proprietárních programů pro zabezpečení.

Výsledky testů a screenshoty

Výsledky benchmarků

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage 7 598; Memories: 5 037, TV and Movies: 3 987, Gaming: 7 962, Music: 11 759, Communications: 10 611, Productivity: 11 122, HDD: 22 267
PCMark 7 3 790; Lightweight: 3 734, Productivity: 3 376, Creativity: 6 181, Entertainment: 2 899, Computation: 9 220, Storage: 4 491
3DMark 06 6 947; SM2.0 Score: 2 687, HDR/SM3.0 Score: 3 286, CPU Score: 1 993
3DMark Vantage P4516; GPU Score: 4 210, CPU Score: 5 770
3DMark 11 P1155; Graphics: 1 032, Physics: 3 284, Combined: 1 074
Windows 7 Experience Index

5,0; Procesor: 6,9; RAM: 5,9; Grafika: 5,0; Herní grafika: 6,3; Disk: 5,9

Herní testy
World in Conflict
(1366 × 768, Very High, 4× AA)
17 fps
Far Cry 2 Benchmark DX10
(1366 × 768, Ultra High, 4× AA) 
24,8 fps
S.T.A.L.K.E.R.: Call of Pripyat (1366 × 768 px, 4× AA, Ultra, max. detaily) 16 fps
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 2,39 pts., 1CPU: 1,05 pts., OpenGL: 11,49 fps
x264 Benchmark FHD 7,1 FPS
Testy výkonu pevného disku
CrystalDiskMark 3 (čtení) viz screenshoty
CrystalDiskMark 3 (zápis)

viz screenshoty 

HD Tune 2.55 viz screenshoty
Testy výdrže
Výdrž web – 1 tab (čas) 4:42 h
Výdrž video (čas) 5:00 h

 

HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy HP Envy Ultrabook 6-1030ec: screenshoty a grafy

 

Závěr, plusy a mínusy

Závěr

Envy. Závist. Ano, budou vám ho závidět. Notebook je určitě moc pěkný. Design se asi bude líbit dámám i pánům, elegantní tenký Ultrabook černý navrchu a rudý naspodu určitě zaujme.

 

A kromě designu je dobrý i výkon. Procesor Ivy Bridge určitě postačí, 4 GB RAM taky, Radeon HD 7670M je u Ultrabooku rozhodně nadstandard. Plus jsem byl potěšen i dost rychlou a produktivní diskovou kombinací. Dokonalé to tedy úplně není, konkurence Aceru má znatelně silnější GeForce GT 640M, ale zahrajete si pohodlně většinu her. Notebook má navíc kvalitní reproduktory Beats.

A co se nelíbilo? Chybí numerická klávesnice, clickpad je opravdu ne moc povedený a za displej by HP zasloužilo mínusů hned několik. Není tu port D-Sub, i když by se vešel a chybí i mechanika. Ultrabook navíc není nejtišší a topí.

Plusy / mínusy
zajímavý a líbivý stylový design nízké rozlišení displeje, lesklý povrch
rychlý procesor Ivy Bridge špatné barvy i kontrast, slabé podsvícení
slušný hybridní disk jen HDMI
herní grafika neexistuje konfigurace s SSD
reproduktory Beats Ultrabook přes 2 kg hmotnosti
celkem pevné zpracování špatný touchpad
nízká tloušťka chybí numerická klávesnice
  Acer má v 15″ Ultrabooku lepší grafiku

.

HP Envy Ultrabook 6-1030ec
Cena s DPH 20 390 Kč vč. DPH (CZC.cz)
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i5-3317U (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,7 GHz
Max. frekvence (turbo) 2,6 GHz
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Pevný disk (velikost) 500 GB (+ 32 GB SSD)
Pevný disk (typ, rychlost) hybridní – 5400ot./min disk + 32GB SSD
Optická mechanika
Displej 15,6″, 1366 × 768 px, lesklý
Grafická karta AMD Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
Intel HD Graphics 4000
 –> přepínatelné
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI
Porty (s výjimkou USB) LAN – RJ-45 (Ethernet 1 Gb/s), 2× 3,5mm audio jack
Počet portů USB 2.0 1
Počet portů USB 3.0 2
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS/MS Pro a všechny vyšší podtypy
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 374 × 253 × 20 mm
Hmotnost 2,15 kg
Baterie 59 Wh, 4 články
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 7 Home Premium SP1 (64b)

Galerie fotografií

HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec HP Envy Ultrabook 6-1030ec

Ohodnoťte tento článek!