HP Envy v novém: MacBook Pro by mohl závidět

0

Hewlett-Packard včera oznámil, že hodlá obnovit kdysi populární multimediální řadu Envy. Konkrétně se dočkáme nových modelů Envy 15, Envy 17 a Envy 17 3D. Asi při prvním pohledu se vám vybaví Apple MacBook Pro, tomu se notebooky blíží i v dalších bodech.

Jak 15″, tak i oba 17″ modely mají IPS displej s rozlišením 1920 × 1080 px. Novým designovým prvkem jsou linky červené a také dočervena laděné tlačítko pro ovládání zvuku. Možnosti ozvučení jsou zde skutečně bohaté, protože je notebook od HP, asi nikoho nepřekvapí reproduktory Beats Audio, ale konfigurace 6.1 (šest reproduktorů a subwoofer) už je na pováženou. Sluchátka nebo reproduktory můžete připojit do dvou 3,5 mm jacků.

Co se týče obrazu, máte možnost připojit až tři externí monitory na D-Sub, HDMI a DisplayPort. Zarážející je taky podsvícení klávesnice, to je zde řešeno vskutku precizně, každá klávesa má svoji vlastní LED diodu.HP Envy 17 3D má 120Hz displej s možností zobrazovat 3D obraz.

Všechny modely mají procesor Sandy Bridge a grafiku od AMD, velmi pravděpodobně Radeon řady HD 6700M. HP Envy 17 vyčnívá s možností osazení až 2 TB místa díky dvěma 1TB diskům.

Jak jsou na tom ceny? HP Envy 15 začíná v přepočtu na 24 tis. Kč, Envy 17 na 27 tis. Kč a Envy 17 3D dokonce na 35 tis. Kč vč. DPH. To jsou navíc pochopitelně jen základní konfigurace. Dostupné mají všechny tři modely být někdy ke konci prosince/decembra, na Vánoce s nimi spíše nepočítejte.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. najs ! jsem si chtěl koupit po novém roce za brigádu U36SD, ale jestli vyjde tento, stejně štíhlý ntb a výdrží aspoň 10hodin, myslím, že vydrží déle než ten s intelem, tak do něj určitě půjdu