HP i Dell chystají Chromeboxy a Google chce Chrome OS dostat do firem

0

Po Asusu oznámil nový Chromebox také HP. Co se týče parametrů, HP nebylo tolik sdílné jako konkurence. Krabička vypadá podobně, má i stejné rozměry (čtvercový půdorys se stranou 126 mm) a taktéž nabídne čtyři USB 3.0, DisplayPort a HDMI. HP ale zjevně míří trochu výš, neboť mluví pouze o modelu s výkonným procesorem Core i7. Asus nabídne i Core i3 a Celeron. Cenu zatím neznáme, Chromebox od HP půjde do prodeje na jaře a prozatím jen v USA.

HP Chromebox
HP Chromebox

Vlastní Chromebox chystá i Dell, ale o tom ještě nevíme vůbec nic. Google hodlá využít novinek Asusu, Dellu a HP při nasazování ve firmách, včera odhalil nový program Chromebox for meetings. Jde o speciální sadu počítače, stolního komunikátoru, webkamery a dálkového ovladače, která je určena do konferenčních místností.

 

Počítačem bude Chromebox s Core i7. Webkameru dodá Logitech. Jeho HD Pro C920 je schopná záznamu v rozlišení 1080p, umí automaticky zaostřit a poradí si i se slabším osvětlením. Komunikátor s mikrofonem a reproduktorem dodá Jabra. Dálkový ovladač je zase podobný tomu z přehrávače Boxee. Na přední straně má pár základních tlačítek, na zádech je plná QWERTY klávesnice. Celá sada bude stát 999 dolarů, což ale plně odpovídá použitým produktům.

Sada s Chromeboxem pro videokonference
Sada s Chromeboxem pro videokonference

Konference budou postavené na platformě Google Hangouts, takže se do nich bude moci zapojit každý se svým počítačem, Androidem, iOS nebo v zahraničí i běžných telefonem. Hangouts podporují až 15 video streamů. Google bude za 250 dolarů ročně poskytovat také plnou 24/7 podporu. Chromebox for meetings už testují společnosti Eventbrite, Gilt, oDesk a Woolworths. 

Takhle si Google představuje videokonference
Takhle si Google představuje videokonference

V příštích měsících chce Google novinku spustit také v Austrálii, Kanadě, Francii, Japonsku, Španělsku, Británii a na Novém Zélandě.

Zdroj: Google, HP

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Cize uz len 24 mesiacov, kedze system je nejaky ten piatok vonku. A ak podpora VPN pride az v polovici 2014, tak de facto len 12 mesiacov. Neskutocne ignoranstvo a nepochopenie trhu zo strany MS. Pre verziu 7.8 uz nevychadzaju ziadne opravy, zaplaty ani ziadne vylepsenie funkcii a co sledujem verziu 8, tak tam ide vyvoj tiez ako slimak. Neskutocne, takto nikdy, nikdy nedobehnu konkurenciu. Nikdy.

  2. pro 7.8 už bylo aktializací několik a podpora stále trvá  a to je systém starý přes dva roky kolik androidů má tak dlouhou podporu ?

    navíc všechny telefony s win 8 půjdou updatovat na novější verzi tudíž se doba podpory prodlužuje

  3. Tak jako vlastnik WP7.8 muzu rict, ze aktualizaci bylo dost, ale to co pridavali to je bida. V porovnani s androidem to je tak 1 aktualizace androidu na 5 WP aby se tp vyrovnalo. Na to jak je MS velka firma tak jsou jejich aktualizace silene pomale.