HP kupuje 3Com

0

3Com je jeden z největších výrobců switchů, routerů a hardwarových firewallů na technologii Ethernet. Právě dnes bylo vydáno tiskové prohlášení, podle kterého 3Com přejde pod křídla Hewlett-Packard. Ten za 3Com zaplatí dohromady 2,7 miliardy amerických dolarů v hotovosti, neboli $7.90 za každou akcii. Obchod již byl schválen vedením jak HP, tak 3Comu a transakce bude dokončena někdy v první polovině roku 2010.

Čím že je 3Com pro HP tak zajímavý? Síťové prvky totiž může prodávat společně se svými servery a řešeními pro datová centra. Doteď HP nabízelo pouze vlastní switche, teď bude moci postavit celou lokální síť. Jak HP, tak 3Com se drží otevřených standardů, takže s kompatibilitou nebude nejmenší problém.

3Com má také dobře nakročeno v Číně, která bude v budoucnu pro informační technologie velmi zajímavým trhem. Kromě stabilně rostoucího tržního podílu v této zemi má firma v Číně také své vývojové centrum, kde pracuje více než 2500 inženýrů.

Odkoupení 3Comu Hewlett-Packardem zasvěceně komentuje Aleš Pícl, ředitel (country sales manager) společnosti D-Link v České a Slovenské republice:

„Díky akvizici 3Com, společnost HP doufá, že posílí svou pozici na trhu sítí a zároveň vyřadí ze hry silného konkurenta. Přestože 3Com v posledních letech čelil velkým problémům, podařilo se mu udržet velké a loajální zákazníky na trhu SMB [malých a středně velkých firem – pozn. red.]. HP ve skutečnosti tyto zákazníky kupuje, stejně tak podíl na celkovém trhu sítí. Akvizice společnosti 3Com je proto jasnou známkou silného zaměření HP na tomto trhu.”
„S přijetím účinné strategie týkající se značky 3Com se HP může brzy stát největším konkurentem společnosti Cisco na trhu síťových řešení. To je dobrá zpráva pro trh jako celek, který na tom může jen vydělat.“

Zdroj: tisková zpráva, The Register

Ohodnoťte tento článek!