HP má první myš využívající W-Fi, vydrží nabitá 9 měsíců

0

HP začne jako první prodávat bezdrátovou myš, která využívá Wi-Fi. Obyčejně se pro tyto účely používala obyčejnější rádiová technologie při stejné frekvenci 2,4 GHz, případně u lepších myší Bluetooth. Wi-Fi by ale neměl být krokem zpět nebo stranou, protože překvapivě slibuje vyšší výdrž než srovnatelná myš s Bluetooth.

HP Wi-Fi Mobile Mouse se chlubí devítiměsíční výdrží, ve srovnání s konkurenční Logitech Bluetooth Mouse M555b, která udává až 4 měsíce. Myška má pět nastavitelných tlačítek, čtyřsměrné kolečko a pogumovaný tvar je vhodný pro praváky i leváky. Výrobce slibuje 10m dosah, na větší dálku už stejně neuvidíte kurzor (možná na projektoru a velkém plátnu).

HP Wi-Fi Mobile MouseHP Wi-Fi Mobile Mouse, foto: Mashable

Myš používá laserový senzor s citlivostí 1200 DPI (maximálně 1600) a měla by fungovat na většině povrchů. A proč je Wi-Fi ve spojení s malou myškou pro notebooky na výhodná? Nepotřebuje žádné další přijímače v USB.

HP Wi-Fi Mobile Mouse se má začít prodávat v USA už v červnu za doporučenou cenu 49,99 USD.

Zdroj: HP

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. On je to ještě vyhledávač? Já myslel, že už je to jenom placený katalog… V tomhle týdnu jsem byl na PC kde nefungovalo písmeno G a paní měla jako domovskou stránku seznam, tak jsem teda místo Googlu použil seznam a po 5 minutách procházení nesmyslných stránek jsem radši na jedné stránce zkopíroval G do schránky a šel na Google…