HP napájí počítače kravským hnojem

0

Hledání energetických alternativ občas lidstvo zavede na cestičky vskutku nečekané a leckdy i humorné. Přesně to je i případ posledního pokusu firmy Hewlett Packard, jež se povedlo pohánět datové centrum čistě jen odpadem vzniklým na mléčné farmě.

Na poli průzkumu a hledání nových energetických zdrojů se nám v posledních letech mihla opravdu pěkná řádka zajímavých věcí. Pokud pomineme tradiční solární a větrné zdroje, pak musíme rozhodně zmínit technologii solárně-ohřívací (solární energie se nepřeměňuje v kolektorech na elektřinu, ale ohřívá vodu, jež v podobě páry otáčí turbínou) či kombinované (originální projekt tvořený solárními panely, plavidlem s podvodními turbínami a nahoře turbínami běžnými). Občas se ale mihne i nápad, který nechává svojí originalitou ostatní daleko za sebou. A přesně to je i dnešní případ HP Labs.

Společnost HP Labs vše důkladně rozebrala ve své studii zaměřené na výzkum příslušného tématu, kterou se prezentovala na mezinárodní konferenci ASME o energetické udržitelnosti, jež proběhla v arizonském Phoenixu. Jednoduše řečeno bylo prokázáno, že když vezmeme běžný kravský hnůj a přidáme k němu tepelný výstup pocházející z testovaného datového centra, pak získáme ekonomicky i ekologicky udržitelný provoz. A jak je to vlastně možné?

Zelená energie a výborná čokoláda k tomu? zdroj: Milka

Pokračování na Cnews.

HP napájí počítače kravským hnojem

Ohodnoťte tento článek!