HP slibuje tiskovou minirevoluci. Má první laserovku, kterou lze snadno doplňovat

5

Nejzajímavějším tiskovým trendem poslední let je odklon od levných inkoustovek s drahými cartridgemi k drahým tiskárnám s levnými náplněmi. Již všichni výrobci adaptovali nový systém s velkými nádržkami, které lze snadno doplňovat. Platí to ale jen pro inkoustové modely. Kdo preferuje laserové, ten musí kupovat nákladné tonerové kazety, případně si kazety doplňovat svépomocí pomocí prášku. HP to chce změnit a představuje první laserovku bez kazety.

Jmenuje se HP Neverstop, protože tisk se opravdu nemusí nikdy přerušit, prášek se doplňuje průběžně pomocí otvoru v tiskárně a speciální „injekční stříkačky“. Doplnění prý zabere asi 15 sekund práce a člověk se přitom ani nezašpiní. Jedna dávka stačí až na 5000 stran a tisk prý vyjde až o 80 % levněji než s kazetami.

První takto vybavené tiskárny se jmenují HP Neverstop Laser 1000W a 1200W. Obě jsou černobílé, určené pro formát A4 a zvládnou tisknout až 20 stran za minutu. Rozlišení je 600 dpi a mají zásobník na 150 listů. K počítači nebo mobilu se připojují přes USB či Wi-Fi (včetně podpory Google Printu nebo Apple AirPrintu). Rozdíl mezi nimi je ten, že model 1200W je multifunkční, má i skener, takže může sloužit jako kopírka.

TIP: Test sedmi inkoustových multifunkcí pro domácí kancelář

Obě novinky se na trh dostanou během léta. Alza již přijímá předobjednávky a prozradila ceny 5900 a 7000 Kč. Kolik stojí jedna injekce, ale zatím nevíme.

Zdroj: HP

HP slibuje tiskovou minirevoluci. Má první laserovku, kterou lze snadno doplňovat
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

5 KOMENTÁŘE

  • Také mám takovou laserovou tiskárnu. Jeden samostatný válec, a čtyři kazety pro barvy. Ale v práci máme levné černobílé tiskárny od HP, a tam je vždy do kazety s tonerem integrován i válec.

   A neznám nikoho, kdo by si doplňoval prášek do kazety svépomocí, jak tvrdí autor článku, ale existuje spousta firem, které tohle nabízí za drobný peníz, nebo přímo prodávají repasované kazety.

   • Barevný laser je ale něco jiného. Laciné 4-průchodové tiskárny jsou klasický ojeb na zákazníka a naštěstí tohle mechanické neštěstí bylo vytlačeno tankovými systémy.
    Jednoprůchodový laser s kazetami all-in-one (typicky HP) je taková střední třída, která se taky moc nevyplatí, ale už většinou nějak funguje. Opět dnes převálcováno tankovými systémy.
    Vrchol je pak jednoprůchod s oddělenými komponentami, to je už většinou „kopírka“ a tam je to zatím jednoznačně funkční vrchol, ale taky cena tomu odpovídá.

    Co se černobílých laserů týká, doporučuju se kouknout po soudobé, poměrně spolehlivé, produkční špičce (kyocera, samsung/xerox, částečně brother) a vykašlat se na ošizený, děravý a předražený HP.

  • Já má v tiskárně válec výměnný. Minolta chce za válec 4000Kč, a za každou kazetu s tonerem 4000Kč,takže po 5000 stranách normovaného tisku, komplet výměna za 20000Kč 🙂 a to jsem celou tiskárnu i s náplněmi na 1500 stran koupil za pouhých 6000Kč. Pokud by měl mít i HP podobnou cenovou politiku v případě válců jako Minolta, tak není důvod měnit válec, ale po 25000 stránkách klidně koupím novou tiskárnu.