HP Pavilion dm1-4300ec: AMD Brazos 2.0 v pěkném minibooku (recenze)

0

Design, zpracování a specifikace

Na recenzi se nám dostal do rukou malý notebook z dílny HP. Tentokrát by mohl test zajímat mnohé z vás, a to hned z několika důvodů. Tím prvním je, že jde o moc pěkný minibook se slušným hardwarem, jmenovitě třeba 750GB diskem, za velmi příjemnou cenu. Tím druhým je hezké provedení z měkčeného plastu, snadná přenosnost a vůbec pěkný design. Tím třetím potom použití staronových čipů AMD řady Brazos 2.0, které už jsou na trhu delší dobu v řadě přístrojů, na Cnews jsme se ale v záplavě modelů Ivy Bridge a Trinity dostali k mírně zrychlenému Zacate až teď.

HP Pavilion dm1-4300ec
HP Pavilion dm1-4300ec

HP Pavilion dm1-4300ec se prodává za 11 290 Kč vč. DPH, na trhu je i znatelně pomalejší Pavilion dm1-4210sc za
10 890 Kč. Vzhledem k zanedbatelnému cenovému rozdílu jednoznačně doporučuji připlatit a vzít o dost silněji vybavený model, co máme na recenzi – dm1-4300ec.

Celkově nás tedy dnes čeká malý 11,6″ netbook s už poměrně solidním výkonem a obřím diskem za nízkou cenu, což bude pro mnohé zájemce tím nejzajímavějším bodem.

Design

Design není nijak ohromující, ale líbil se mi, hlavně z hlediska použitelnosti. Jak zvrchu, tak zespodu je minibook pokrytý vrstvou dost měkčeného plastu, který připomíná pogumování.I při držení jednou rukou se tedy nemusíte příliš át vyklouznutí notebooku z prstů. Povrch je tmavě šedý a jak můžete vidět na obrázcích, vzorkovaný ještě tmavější šedou, nejde tedy vysloveně o černou, i když se k ní přibližujeme. Lem základny i víka tvoří levně vyhlížející matný stříbrný plast a opěrky a celkově základna kolem klávesnice je z matného šedého plastu, tentokrát už ne měkčeného, což je trochu škoda, opěrkám by pogumovaný povrch určitě prospěl.

HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec

Nelekejte se uváděné tloušťky 32 mm, nejde sice o ultrabook, ale celé šasi se jakoby kapkovitě zužuje směrem dopředu a 32 mm je maximální tloušťka v nejtlustším bodě.

 

Zpracování

S kvalitou zpracování, jak asi tušíte, to není zcela ideální. Jde o klasický design známý z celé řady Pavilionů a jsem alespoň vděčný, že zde nebyl použit tradičně nedobře slícovaný kov. Hmotnost je možná i díky tomu stále přijatelných 1,6 kg. Notebook je kompletně plastový, jak jsem zmínil, vnějšek víka a spodní strana základny s jakoby pogumovaným povrchem. Rámeček displeje je ale bohužel blyštivě leskle černý. Nicméně to notebooku dodává celkem šmrnc.

V čem je trochu problém – plasty se i na malém notebooku celkem solidně prohýbají, s použitím trochu větší síly bych řekl že by mohly i prasknout. Zvedat notebook za roh opravdu nepůsobí zdravým dojmem, víko mírně vrže při torzi v krutu a slicování u rímečku displeje by se dalo v mnohém vylepšit. Nechápejte mě špatně – naprosto to odpovídá ceně minibooku. Celkově navíc platí, že malé notebooky se lámou a kazí obecně o něco hůř než ty velké, tedy alespoň, co se mechanické odolnosti týče. Mějte ale na paměti, že tenké plasty tu s vámi nemusí být věčně.

HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec

Co naopak musím pochválit jsou možnosti otevření notebooku – není problém víko otevřít na celých 180 °. To je zvláště u minibooku velmi vítaná vlastnost. Otevírání není úplně hladká záležitost, ale s trochou zaklepání jde displej vyklopit jednou rukou bez přidržování základny. Malé plastové klouby budou ale bohužel pravděpodobně první součást notebooku, která se zničí, soudě podle jejich extrémní pružnosti a ohebnosti.

Specifikace

HP Pavilion dm1-4300ec
Cena s DPH 11 290 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor AMD E2-1800
Počet jader (virtuálních) 2 (2)
Frekvence 1,7 GHz
Max. frekvence (turbo)
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 750 GB
Úložiště (typ, rychlost) pevný disk, 5400 ot./min
Optická mechanika
Displej 11,6″, 1366 × 768 px, TN, lesklý
Grafická karta AMD Radeon HD 7340
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, D-Sub (VGA)
Porty (s výjimkou USB) 2× 3,5mm audio jack, RJ-45 (LAN)
Počet portů USB 2.0 2
Počet portů USB 3.0 1
Čtečka paměťových karet SD/MMC
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 292 × 215 × 32 mm
Hmotnost 1,6 kg
Baterie šestičlánková, 55 Wh
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 8

Klávesnice, touchpad, displej a konektivita

Porty, konektivita, a notebook ze stran

Vezměmě to odzadu zleva – po straně notebooku najdete standardní konektor na adaptér od HP (tedy nic tenčeného jako u ultrabooků HP). Po něm tu je bílá stavová kontrolka notebooku, slot pro zámek Kensington, výdech chlazení, kontrolku aktivity disku (bohužel vně přístroje, takže ne zcela na očích). Následuje HDMI a port USB 3.0.

Přední strana je až na mřížky reproduktorů Beats naprosto prázdná. Na pravé straně najdete napřed slot pro karty SD a MMC, dále dva 3,5mm konektory pro zvukový výstup a vstup, dva konektory USB 2.0 a analogový konektor D-Sub (VGA). Na konci je ještě síťový konektor RJ-45. Zakulacená záda s decentním logem Hewlett-Packard jsou opět prázdná.

Síťovou kartou je zde Ralink RT3290 s podporou Wi-Fi 802.11b/g/n, o drátové připojení přes Ethernet se stará Realtek, samozřejmě v rychlosti až 1 Gb/s. Bluetooth 4.0 je také od Ralinku a je veden přes sběrnici USB.

HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec

Klávesnice

Klávesnice je dalším plusovým bodem notebooku, HP klávesnice zkrátka nešidí ani na levných noteboocích. Jde o klasickou klávesnici, jak ji známe ze všech Pavilionů – zapuštěnou v mírné prohlubni, stisk je o něco málo vyšší a klávesy jsou jemně matné, černé a hranaté. Po okrajích je celá klávesnice zakulacená. Samozřejmostí je rozměr od kraje do kraje minibooku – místem se opravdu neplýtvá.

Stisk je velmi pohodlný, měkký, výrazný, a docela dost tichý, úplně bezhlučně psát sice nebudete, ale jde rozhodně o tišší klávesnici. Jednotlivé klávesy jsou navíc i celkem rozměrné, takže se vám bude psát i docela rychle a přesně. Zarážky jsou hezky citelné.

Potěší rozměrný vellký Enter i kontextová klávesa, naopak Home, End, PgUp a PgDn jsou dostupné jen přes blok šipek se stisknutím Fn. Klávesy F1-F12 jsou nahrazeny multimediálními funkcemi a přístupné přes Fn, to jde však v BIOSu přehodit nazpět. U multimediálního notebooku využijete spíš ony funkce, u pracovního klávesy F.

Caps Lock a některé klávesy z horní řady mají vestavěnou kontrolku.

HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec

Touchpad

Na touchpad Synaptics naopak ódy pět nemůžu. Ten je tu totiž řešen jako součást plastové plochy opěrek, vymezuje jej jen silně hrubá plocha malinkých výstupků, která je dotyková. Velký zrovna není, zejména na výšku, i když to je omluvitelné prostým nedostatkem místa.

Tlačítka jsou zakulacená společně s lemem notebooku a ať je stisknete jakkoli, celkem hlasitě cvakají. Stisk je docela tuhý.

Nelíbila se mi hlavně citlivost touchpadu – i když jsem někdy cítil, že se bříškem prstu lehce dotknu vroubkované plochy, odezva nebyla žádná. Co se týče ovládacích gest – touchpad je multidotykopvý a podporuje všechna gesta pro Windows 8. I když nemohu říct, že nějak moc použitelná. Pokud chcete vyjet postranní panel, připravte si tak tři pokusy, nějakou alchymií touchpad nereaguje na každý tah zvenčí. I ono rolování (ve Windows 8 mimochodem standardně otočené naopak) umí být dost necitlivé, i když táhnete správným směrem.

Celkově s používáním jedním prstem jsem neměl velký problém, s čímkoli vícedotykovým ale ano.

 

Displej

Jak se dá v téhle cenové kategorii s jistotou očekávat, displej je dost špatný. Jde o 11,6″ TFT TN panel s rozlišením
1366 × 768 px, lesklým povrchem a LED podsvícením. Tedy to nejobyčejnější, co být může.

Gamma je o hodně vedle, barvy jsou celkově o hodně posunuté, a to všechny. Kontrast je otřesný, v souvislosti s tím se střední šedá pyšní obrovskou odchylkou dE94=21,5, v závěsu za ní tradičně modrá s dE94=21,0. Barevný rozsah displeje není příliš velký.

Úhly jsou špatné zejména ve vertikálním směru.Co mě ale skutečně zklamalo, bylo použití skutečně slabého podsvícení, zvláště na lehkém, malém, přenosném počítači určitě využijete vyšší intenzitu než oněch maximálních 176 cd/m2, tím spíše, že je displej lesklý, za letního slunečného dne však Pavilion určitě poslouží jako dobré zrcadlo.

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

Svítivost: 13-176 cd/m2
Kontrast: 1:62

Špatné barevné charakteristiky, kontrast a nízké rozlišení cena naprosto omlouvá, nicméně podsvícení by skutečně mohlo být lepší, nebo mohli v HP sáhnout po matné povrchové úpravě displeje. Škoda.

Hardware, výkon, HD Tune, CrystalDiskMark

Hardware – vnitřnosti

Procesorem je tu AMD E2-1800, dvoujádrové 40nm APU rodiny Brazos 2.0. Jde ale o stejný čip Zacate jako známe z původní generace Brazos. Dvě jádra pracují na 1,7 GHz a v čipu je také integrovaný Radeon HD 7340, grafické jádro s 80 Stream procesory na 523-680 MHz, přítomný je i akcelerátor video UVD3.

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

K APU náleží jeden 4GB modul pamětí DDR3 na 1600 MHz efektivně.

 

Coby úložiště je tu 5400otáčkový disk od Toshiby s masivní kapacitou 750 GB, což je v takto malém a levném notebooku určitě plus.

Výkon

Oproti známému E-350, resp. E-450 jsme se prakticky nikam neposunuli, model E2-1800 je i přes svoje nové složité označení rychlejší jen v rámci pár procent. Je škoda, že čipy Brazos, ač se v dané třídě prodávají stále dobře a jsou oblíbené, dost stagnují a nikam se neposouvají. Nicméně i Zacate na 1,7 GHz je s přehledem rychlejší než třeba Atom N2800 na 1,86 GHz. Syntetické testy jako třeba Cinebench v další kapitole tomu možná nenasvědčují, ale jak vám potvrdí každý zkušenější uživatel netbooků, reálná aplikační rychlost je u platformy AMD o dost vyšší než u Intelu, tedy co se Atomu a E-series týče.

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

Grafika díru do světa taky neudělá, zvláště, když ji brzdí procesor i jen jeden paměťový modul, ale oproti hernímu výkonu, jaký podávají notebooky s Atomem jsme na míle vzdáleni, aneb ano, na malém úsporném Pavilionu si i leccos zahrajete, když budete počítat s tím, že jde stále de facto o netbook.

Disk je pomalejší, v tomto případě to ale nijak extra nevadí, protože pomalejší odezvu systému způsobuje nejen on, ale i pomalý procesor.

Grafy: Cinebench R11.5, x264 BenchMark FHD

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Cinebench R11.5 prověří výkon procesoru pro rendering náročných grafických scén. Měří se výkon jednoho jádra (vlákna) a celého procesoru.

Cinebench R11.5
[body, vyšší je lepší]

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

 

x264 BenchMark FHD testuje výkon procesoru při převádení 1080p videoklipu při použití kodeku H.264.

x264 BenchMark FHD
[fps, vyšší je lepší]

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

Grafy: 3DMark Vantage, 3DMark 11

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

 

3DMark 06 je starším herním benchmarkem, dobře ukazuje na výkon ve starších hrách z doby kolem roku 2006-2007. Testujeme ve standardním nastavení, tedy v rozlišení 1280 × 1024 px.

3DMark 06
body [více je lépe]

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

3DMark Vantage je podobným nástrojem od Futuremarku, jen o dva roky novějším, používá DirectX 10 a už se tu pracuje s fyzikálními výpočty. Testujeme v základním nastavení, tzn. v rozlišení 1280 × 1024 px v profilu Performance, výsledky jsou tak ve tvaru Pxxxx.Níže najdete i graf GPU Score.

3DMark Vantage
[body, vyšší je lepší]

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

3DMark Vantage – GPU Score
[body, vyšší je lepší]

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy


 

3DMark 11
[body, vyšší je lepší]

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

3DMark 11 – Graphics Score
[body, vyšší je lepší]

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy


Výdrž, provozní vlastnosti, software

Výdrž, hluk a zahřívání

Testy výdrže dopadly podle očekávání velmi dobře. To bude velkou výhodou malého Pavilionu proti velikým 15,6″ konkurentům v dané cenové kategorii. Na webu jsme zvládli přes Wi-Fi surfovat téměř 5 h, na 720p film jsme se potom mohli dívat opět se zapnutou Wi-Fi dokonce 5,5 h. Pokud ztmavíte displej a vypnete Wi-Fi, dostanete se i mnohem výše, odhadem na 7-9 h dle použití.

  • Web (ExtraNotebook.cz v Chrome, obnovování každých 15-20 s, Wi-Fi, poloviční jas): 4:52 h
  • Film (smyčka 720p Pulp Fiction v Media Player Classic, hlasitost 20 %, Wi-Fi, poloviční jas): 5:36 h

Hluk byl vcelku průměrný. Jak asi tušíte, v malém notebooku není chlazení nic moc a malý ventilátorek nebývá tichý. V zátěži byl notebook slyšet docela hodně, v klidu jen malinko, neslyšný ovšem nebyl nikdy. Oceňuji celkem slušnou regulaci, která po skončení zátěže rychle zpomalila otáčky ventilátoru. Zvuk byl čistý, bez nějakých artefaktů.

 

V klidu se teploty pohybovaly celkem vysoko, kolem 55-60 °C, tedy samozřejmě s předchozí zátěží. V zátěži procesoru stouply až na 75 °C, nicméně notebook zůstal relativně použitelně chladný. oteplila se spodní část základny a levá opěrka, není ane problém mít minibook na klíně, přeci jen APU s nízkým TDP tolik tepla nevyzáří a měkčený plast na spodu notebooku izoluje celkem slušně, a k 75 °C měl opravdu daleko.

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy
Teploty v klidu

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy
Teploty v zátěži

Máte přibalený malinký 65W adaptér, doba nabití byla zhruba 2:20 h.

Zvuk

HP dává prakticky na každý svůj notebook spotřební řady logo Beats Audio. To ovšem nemá příliš co do činění s kvalitou reproduktorů. Stejně jako už nekolikrát i tady se mi potvrdilo, že reproduktory jsou naprosto průměrné. Hlubší ani střední basy prostě neexistují a zvuk se na maximální hlasitost začíná deformovat po celé frekvenční škále. Nicméně zpěv, mluvené slovo nebo instrumentální hudbu můžete pouštět hlasitě na celou místnost, cokoli složené z basů ovšem ne.

HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec

Software

Na notebooku je nainstalován operační systém Windows 8, samozřejmě v 64bitové edici. Čtečka PDF souborů je v něm vestavená, Microsoft Office v edici Starter u Windows 8 už bohužel nenejdeme u žádného notebooku, ale máte tu nabídku k vyzkoušení MS Office 2010 po dobu 60 dní.

Obtěžovat vás bude Norton Internet Security, aneb ode dne, co jsem počítač vybalil, mě přesvědčuje stokrát odmítnutý antivirus, že je můj počítač v nebezpečí. Tedy až do doby, než jsem jej ručně odinstaloval. Od HP tu máte taky předinstalovanou aplikaci Kindle od Amazonu pro e-reading (v rozhraní Modern UI), což se vzhledem k velikosti notebooku docela hodí.

Výsledky testů a screenshoty

Výsledky benchmarků

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage – (PCMark Vantage nepodporuje Windows 8)
PCMark 7 1 239; Lightweight: 985, Productivity: 653, Creativity: 1 931, Entertainment: 1 107, Computation: 2 338, Storage: 1 115
3DMark 06 2366
3DMark Vantage P1003; GPU Score: 880, CPU Score: 1730
3DMark 11 P345; Graphics: 313, Physics: 720, Combined: 341
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 0,61 pts., 1CPU: 0,32 pts., OpenGL: 8,53 fps
x264 Benchmark FHD 1,70 fps
Testy výkonu SSD
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 84,11 MB/s, 512k: 27,09 MB/s, 4k: 0,287 MB/s, 4k QD32: 0,724 MB/s
CrystalDiskMark 3 (zápis)

Seq: 79,47 MB/s, 512k: 25,78 MB/s, 4k: 0,825 MB/s, 4k QD32: 1,006 MB/s

HD Tune Pro 5.00 Min.: 52,9 MB/s, Max.: 104,1 MB/s, Průměr: 80,8 MB/s, přístupová doba: 17,6 ms
AS SSD copy benchmark ISO: 42,58 MB/s, Program: 28,11 MB/s, Game: 39,38 MB/s
Testy výdrže
Výdrž web – 1 tab (čas) 4:52 h
Výdrž video (čas) 5:36 h

 

HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy HP Pavilion dm1-4300ec – screenshoty a grafy

 

Závěr, plusy a mínusy

Závěr

Sháníte levný notebook kolem 11 tis. Kč a chcete radši něco menšího a lehčího do batohu či kabelky? Pavilion dm1 bude určitě zajímavou možností. Plastový notebook je celkem pěkný, s jakoby pogumovaným vzorkovaným povrchem se určitě bude líbit. Potěší celkem slušně použitelná univerzální platforma od AMD a hlavně veliký 750GB disk. A neměli bychom zapomínat ani na možnost otevřít netbook – pokud tedy zařízení můžeme říkat netbook – na celých 180 °, což u malého notebooku určitě využijete. Máte tu i tři USB porty, jeden z nich USB 3.0, dobru klávesnici a navíc tenhle drobek vydrží dlouho na baterku.

HP Pavilion dm1-4300ec
HP Pavilion dm1-4300ec

Nevýhody jsou nasnadě – AMD Brazos zase nějaké rekordy netrhne a za danou cenu můžete mít o dost výkonnější 15,6″ notebook. Od displeje opravdu nečekejte zázraky, i když v téhle cenvé kategorii si opravdu moc vybírat nemůžete, to samé platí i o zpracování z celkem tenkých ohebných plastů. Touchpad vám asi taky moc nesedne, lepší se ovšem na malý notebook moc dobře nevejde.

Sečteno a podtrženo, až na pár všeobecně platných much a horší touchpad mohu HP Pavilion dm1-4300ec doporučit ke koupi. Oproti jeho levnějšímu bratříčkopvi doporučuji ty čtyři stovky připlatit, stojí to zato.

Plusy / mínusy
příjemná cena průměrné plastové zpracování
750GB disk špatný lesklý TN displej
malý a celkem lehký notebook ne moc šikovný touchpad
dlouhá výdrž na baterku  
o dost výkonnější než netbooky s Atomem  
dobrá klávesnice  
otevření displeje na 180 °  

 

HP Pavilion dm1-4300ec
Cena s DPH 11 290 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor AMD E2-1800
Počet jader (virtuálních) 2 (2)
Frekvence 1,7 GHz
Max. frekvence (turbo)
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 750 GB
Úložiště (typ, rychlost) pevný disk, 5400 ot./min
Optická mechanika
Displej 11,6″, 1366 × 768 px, TN, lesklý
Grafická karta AMD Radeon HD 7340
Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, D-Sub (VGA)
Porty (s výjimkou USB) 2× 3,5mm audio jack, RJ-45 (LAN)
Počet portů USB 2.0 2
Počet portů USB 3.0 1
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 292 × 215 × 32 mm
Hmotnost 1,6 kg
Baterie šestičlánková, 55 Wh
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 8

Galerie fotografií

HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec HP Pavilion dm1-4300ec

Ohodnoťte tento článek!