HP Pavilion dv6z Quad Edition: multimediální patnáctka s AMD Llano

0

HP do své modelové řady nyní přidává Pavilion dv6z s přívlastkem Quad Edition. Notebook má čtyři jádra od AMD i čtyři reproduktory, resp. čtyři kanály na zvukový výstup.

Procesorem je v tomto případě APU řady A-series, v nejvýkonnějším případě AMD A8-3530MX, čtyřjádro Llano na 1,9-2,6 GHz. V procesoru je integrovaný příslušný Radeon, případně tu můžete mít i dedikovanou grafiku, pravděpodobně Radeon HD 6650M, pro přepínání či spojování do asymetrického zapojení CrossFireX. Celý čip má k sobě až 16 GB pamětí DDR3.

Platformu Sabine doplňuje až 1TB disk, DVD či Blu-ray mechanika, a čtečka paměťových karet. Vestavěný 15,6″ displej nese 1366 × 768 px, volitelně ale můžete sáhnout i po variantě s Full HD, tedy 1920 × 1080 px. Nechybí Wi-Fi, Bluetooth, Ethernet nebo webkamera. Zvuk zprostředkovávají kvadrofonní reproduktory se značkou Beats.

Příjemnou zprávou je výdrž na baterii, ta se pohybuje až na 5,5 h u šestičlánkového, resp. 8 h u devítičlánkového akumulátoru. Rodina Fusion v podání procesorů Llano nám tak ukazuje, že i AMD může dosáhnout na slušnou výdrž.

HP Pavilion dv6z Quad Edition se prodává v USA od $650 (11 tis. Kč) s předinstalovanými Windows 7 Home Premium či Professional.

Zdroj: TCMagazine

Ohodnoťte tento článek!