HP Pavilion dv7-7020ec: pořádné mobilní domácí kino (první pohled)

0

Sedmnáctipalcová novinka od HP, která nám do redakce nedávno zavítala, patří mezi klasické zástupce kategorie, které rádi říkáme „multimediální notebooky“. Nechybí mu poměrně slušný výkon, tažený nahoru především silným čtyřjádrovým procesorem Core i7-3610QM ze třetí generace CPU Intel Core známé jako Ivy Bridge, ale hlavní lákadla přece jen leží trochu jinde než ve vysokém výkonu.

HP Pavilion dv7-7020ec

To asi nejlepší, co notebook nabízí, je totiž pořádná multimediální výbava. Tu tvoří jednak displej s poměrně slibnými parametry (rozlišení Full HD, tedy 1920 × 1080 bodů a matná povrchová úprava), jednak ozvučení vytvořené, jak je pro HP v poslední době typické, ve spolupráci se značkou Beats Audio. A nejedná se o ledajaká notebooková chrchlátka, která by byla pouze do počtu – v tomto případě se nám zdá, že nejde jen o reklamštinu ve stylu „plácneme tam známou značku“; integrované reproduktory v konfiguraci 2.1, tedy dva „satelity“ a jeden subwoofer, hrají skutečně nadprůměrně dobře a mezi přenosnými počítači mají jen minimum konkurence. Pokud tedy na notebooku často sledujete filmy, FHD displej a kvalitní repro nabídnou slušný zážitek a velký, terabajtový pevný disk filmů uchová skutečně dost.

 

Pavilion s novým designem

Pavilion dv7-7020ec navíc dostal nový design. Ten se nám líbí také, notebook se rozhodně od konkurence odlišuje (například zahnutím víka na spodní straně u kloubů či poměrně tenkým rámečkem okolo displeje); ještě více nás ale potěšilo, že na celém počítači je jen minimum lesklých povrchů. Matný je nejen displej, ale vlastně i celé tělo notebooku s výjimkou podkladu klávesnice (kde to ale příliš nevadí, mezery mezi klávesami jsou příliš malé na to, aby člověk s průměrnými prsty dokázal tento prostor zašpinit) a rám displeje se mírně leskne také – s důrazem na slovo mírně, povrch je spíše pololesklý, ne klasická hrůza typu „piano black“, na které zůstávají šmouhy i když se na ni jen ošklivě podíváte.

Klávesnice naopak zůstala stejná jako u minulých generací Pavilionů či třeba Ultrabooku Folio 13, samozřejmě jí nechybí numerický blok, okraje jsou zakulacené a všechny klávesy jsou zarovnané do jednoho bloku (respektive dvou, numerická část je lehce opticky odlišená). Rozložení je relativně dobré, jen je trochu škoda, že se HP drží svého designu kurzorových šipek s tím, že ty vertikální mají poloviční výšku – není to pěkné, není to příliš funkční a byli bychom radši, kdyby tento designový prvek výrobce opustil. Na druhou stranu nejspíš není problém si na tuto zvláštnost po pár týdnech zvyknout a jiné záludnosti klávesnice neskrývá. Touchpad je (naštěstí) klasický s oddělenými tlačítky a poměrně velkou plochou.

Klávesy pro pohyb v textu a logo Beats Audio oživující design
Obligátní sada nálepek a čtečka otisků prstů

Hry? Asi spíše ne

Co se týká hardwarové výbavy, notebook je lehce nevyrovnaný. Procesorového výkonu má habaděj, čtyřjádro Ivy Bridge si poradí s lecčíms, a 8 GB operační paměti bude bohatě stačit i v budoucnu. Terabajtový disk je také super a díky vysoké hustotě dat nejspíš bude mít i docela slušné přenosové rychlosti. Nejslabším prvkem notebooku z hardwarového hlediska tak zůstává grafická karta; GeForce GT 630M se 2 GB paměti totiž není nic jiného, než přejmenovaná nižší střední třída minulé generace, GT 540M. Ne že by se jednalo o vysloveně slabou kartu, ale zrovna u tohoto notebooku s hraním příliš nepočítejte – displej s vysokým rozlišením totiž komplikuje situaci. Při nastavení nativního rozlišení prostě grafika nebude u moderních her příliš stíhat bez toho, abyste silně osekali detaily – a nebo samozřejmě rozlišení snížili, ale to je pro většinu hráčů až úplně poslední možnost, ke které je dobré se uchýlit až když selže vše ostatní. Osobně jsem zvědavý, zda GT 630M rozběhá alespoň relativně nenáročné Diablo III v nízkých detailech tak, aby snímky za vteřinu neklesaly pod 30 ani v náročných bitkách. Detailní informace o výkonu samozřejmě přinese recenze, předběžně bych si ale dovolil odhadnout, že ve hrách opravtu Pavilion dv7-7020ec zářit nebude.

Pokud ovšem hrajete pouze minimálně, nebo třeba málo náročné hry, nová generace sedmnáctipalcových Pavilionů nevypadá špatně. Matný Full HD displej je příjemným překvapením a silný procesor a velký disk spoustu uživatelů uspokojí mnohem více než silná grafická karta. Na vynášení verdiktů je zatím dost brzy, s testováním jsme teprve začali – ale na první pohled vypadá notebook zajímavě. Už jen za praktickou absenci lesklých ploch, častou to zhoubu notebooků této kategorie, jistě dostane pár bodů navíc.

Ohodnoťte tento článek!