HP Pavilion g6-2050ec: jaké jsou nové levné Paviliony? (recenze)

0

Design, zpracování a specifikace

Na recenzi dnes máme takový drahý levný notebook. V prvním pohledu jsem vám Pavilion g6 přiblížil jako levnou řadu, ovšem zrovna Pavilion g6-2050ec, který máme na recenzi, je dražší kousek. Čím to je? Nová dvoutisícová řada je na trhu zatím jen s dražšími procesory, náš model s Core i3 Sandy Bridge, zatímco starší řada g6-1000 se prodává i s AMD E2. Nicméně jde stále o levnější řadu v poměru k Pavilionům dv6. Po nástupu procesorů AMD Trinity a levných Pentií Ivy Bridge do notebooků může cena klesnout i pod 10 tis. Kč, dnes tu máme na ukázku dražší model.

Stojí bezmála 16 tis. Kč, nicméně hardware tomu odpovídá. Notebook je takovým levnějším multimediálem. Jaké je šasi jedné z nejlevnějších řad HP v novém designu Mosaic, ptáte se? To nás zajímalo v první řadě.

HP Pavilion g6-2050ecHP Pavilion g6-2050ec

Design

Pořád omílám nový design Mosaic. Nejde o nic převratného, jak byste si mohli myslet, notebooky pořád vypadají skoro stejně jako jejich předchůdci, ale mám zato, že lehký facelift HP docela pomohl, a to právě u Pavilionů g6. Stejně jako už nejednou mají některé e-shopy, jmenovitě třeba Alfa.cz, stále zalistované nové varianty se starým designem. Každý Pavilion g6-2xxx má ovšem design nový. To je celkem podstatná věc – přibyla totiž numerická klávesnice, kterou dříve levné Paviliony neměly.

Notebook je přesně takový, jako ho HP popisuje. Elegantní, jednoduchý a mobilní pro běžné použití v rodině a při studiu. Šasi je z třpytivě černého plastu, můžete sáhnout i po dalších, vzorkovaných barvách – fialové, karmínové, modrošedé či krémové. Nutno zdůraznit, že z lesklého plastu, ale právě kvůli třpytivým částečkám otisky prstů zase tolik nevyniknou a nebudete je mít tak potřebu stále leštit.

HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec

Oproti staršímu designu má nový Pavilion g6 také zkosené okraje displeje, ne zaoblené, extravagantní křivky, jak je znáte ze starších a stále prodávaných Pavilionů řady dv6-6000, tu vůbec moc nejsou. Notebook je silně zakulacený, ale vzhledem k černé barvě by nezkušenému oku mohl připadat jako dražší pracovní stroj.

S trochu znalejším pohledem vám ale dojde, že tohle není business-class ani omylem, ba naopak působí šasi celkem levně.

Zpracování

Jak jsem řekl, notebook je celoplastový. Spodní strana je tradičně matná, základna i víko s rámečkem displeje jsou ovšem opět z třpytivého plastu. Ten mě mile překvapil – byl překvapivě pevný a dobře zhotovený, s přihlédnutím k určení notebooku. V porovnání s plastovými Paviliony dv6 starší generace bych řekl, že nová g6ka určitě vítězí. Když chytíte celý otevřený notebook za roh, sice se ozve lehké zapraskání, ale notebook drží a moc se neprohýbá. Vůbec je základna docela slušná, plast prohnete, ale ne moc, a praská jen při silnějším tlaku. Víko je trochu měkčí a na rozdíl od základny trpí známým nešvarem Pavilionů – horším slícováním s ostrými hranami.

Nevím, na jak dlouho odhadnout životnost notebooku, tipl bych si, že plasty začnou praskat víc a klouby víka se také rozvržou a rozjezdí. Nicméně je pro mě kompaktní plastová konstrukce lepším řešením než známé neideálně slícované hnědé kovové Paviliony dv6.

Klouby jsou trochu horší, nekloužou po celém otevření notebooku rovnoměrně, a zavírají se snadněji než otevírají. Víko neotevřete jednou rukou, na to je základna moc lehká. Zvedat můžete až do průměrné polohy zhruba 130 °.

Notebook váží 2,48 kg, to není ani málo ani moc. Tloušťka 36 mm je opět běžná.

HP Pavilion g6-2050ec
Cena s DPH 15 990 Kč vč. DPH
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i3-2330M
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 2,2 GHz
Max. frekvence (turbo)
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1333 MHz)
Pevný disk (velikost) 750 GB
Pevný disk (typ, rychlost) HDD – 5 400 ot./min
Optická mechanika DVD-RAM
Displej 15,6″, 1366 × 768 px, lesklý
Grafická karta AMD Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
Intel HD Graphics 3000
přepínatelné
Rozhraní
Výstupy na monitory VGA (D-Sub), HDMI
Porty (s výjimkou USB) LAN – RJ-45 (Ethernet 100 Mb/s), 2× 3,5mm audio jack
Počet portů USB 2.0 1
Počet portů USB 3.0 2
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS/MS Pro a všechny vyšší podtypy
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 376 × 244 × 36 mm
Hmotnost 2,48 kg
Baterie 47 Wh, 6 článků
Výkon napájecího adaptéru 90 W
Software
Operační systém Windows 7 Home Premium SP1 (64b)

Klávesnice, touchpad, displej a konektivita

Porty, konektivita, a notebook ze stran

Začněme na levé straně notebooku – je tu port D-Sub, nebo chcete-li, VGA, na připojení monitoru, výdech chlazení a hned za ním HDMI. Pokračujeme síťovým konektorem RJ-45, řadič (síťovka) je od Realteku s rychlostí 10/100 Mb/s. Dále tu jsou dva porty USB 3.0, a dva 3,5mm konektory pro mikrofon a sluchátka/reproduktory. Levá strana je zakončena čtečkou paměťových karet SD, MMC, MS a příbuzných.

HP Pavilion g6-2050ecHP Pavilion g6-2050ec

Přední strana je úplně prázdná, zaoblená směrem dolů. Na pravé straně najdete vysunovací mechaniku na DVD, port USB 2.0, napájecí konektor a slot pro zámek Kensington. Zadní strana opět prázdná.

Kontrolky jsou osazeny poněkud nešťastně – stavová kontrolka a aktivita disku jsou vpravo vedle napájecí zdířky, takže když se vám notebook seká a chcete zjistit, zda vás brzdí disk, musíte koukat na stranu. Mimoto, jak je u Pavilionů zvykem, do sebe kontrolky trochu prosvítají. Další kontrolky jako například Wi-Fi, Caps Lock nebo ztlumení zvuku jsou integrované do kláves, kontrolka vypnutí touchpadu je u jeho rohu.

O bezdrátové připojení se stará Broadcom, konkrétně síťový adaptér 4313GN. Je tu tradičně Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 3.0 + HS.

Klávesnice

Matně černá klávesnice na černém lesklém podkladu je pohodlná, ovšem s kompromisy. Jak jsem řekl, na rozdíl od předchozí generace Pavilionů g6 má novinka i numerický blok. Klávesy jsou matně černé, rovné a ostře hranaté, klasický chiclet. Při psaní trochu chrastí jejich podložka, ovšem nijak moc. I při lehkém dotyku ale zachrastí trochu klávesa samotná. Stisk je ale celkem lehký a jistý po všech klávesách.

Rohové klávesy jsou zaoblené (za rohové počítám i ty, co jsou vstříc spáře mezi numerickým blokem a klávesnicí, numerický blok je oddělen širší spárou. Blok šipek je tradičně vyveden pásem tří kláves, z nichž prostřední je půlená. Zvyknete si rychle, a hlavně je to dobře nahmatatelné. Jak jsem řekl, klávesy mají v sobě kontrolky, jmenovitě třeba klávesa pro vypnutí/zapnutí Wi-Fi, zvuku nebo Caps Lock.

HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec

Nic zásadního tu nechybí, Home, End, Page Up a Page Down jsou samostatné. Celkově nemám ke klávesnici výtky, jen by mohla být tišší.

Touchpad

Touchpad od firmy Synaptics je zde docela veliký a pohodlný, i když celkem nízký. Má hrubý vroubkovaný povrch a musím říct, že se mi s ním díky tomu pracovalo velmi dobře – i když to není tak dokonale přesné jako hladký povrch, máte dobrou odezvu, jak se pohybujete. Akcelerovaný je už z výroby vertikálně i horizontálně slušně a samozřejmostí je ovládání pomocí multidotykových gest, tedy scrollování dvěma prsty, přiblížení oddálení, otáčení atp. .

Tlačítka na tom byla hůř. Sice se nijak neviklala ani nevyčnívala, ale jak je tradicí, byla docela hlasitá, takové hlubší cvaknutí.

Displej

Displej nebyl moc dobrý. Jako obvykle si musím postěžovat už jen na specifikace. 15,6″ LCD s matricí TN a s rozlišením 1366 × 768 px je smutná klasika. Nechci hned 2880 × 1800 px jako má Apple, ale alespoň třeba 1600 × 900 px by se na patnáctku slušelo. Je ale fakt, že stejným rozlišením trpí většina 15,6″ notebooků, a to i o dost dražších. Displej byl zrcadlově lesklý, ovšem povrch byl perfektně rovný.

Jaké byly barvy? Nebyly špatné. Naprosto přesná byla bílá, maximální odchylku měla modrá – dE94=15,1. Jinak jsme odchylku kolem hodnoty 12 mohli pozorovat u všech odstínů šedé, jak je zvykem. Za to mohla nejspíše trochu odchýlená teplota barev, o 10 % vyšší. Gamma byla celkem v pořádku a viděl jsem i mnohem horší barvy. Pozorovací úhly byly jako u TN tradiční, ucházející horizontálně, hrozné vertikálně.

Svítivost: 10-163 cd/m2
Kontrast: 1:73

Kontrast byl celkem špatných 1:73. Podsvícení displeje šlo regulovat od velmi nízké hodnoty 10 cd/m2 po nízkou hodnotu 163 cd/m2. Na práci proti slunci zapomeňte, za takhle nízkou úroveň podsvícení bych musel kritizovat i matný povrch.

Hardware, výkon, HD Tune, CrystalDiskMark

Hardware – vnitřnosti

Vnitřní výbava notebooku je po všech stránkách průměrná a úměrná ceně. Procesorem je Intel Core i3-2330M, dvoujádro Sandy Bridge (Ivy Bridge Core i3 ještě nejsou) na 2,2 GHz bez Turba. K němu 4 GB RAM na 1333 MHz efektivně v jednom slotu, osadit můžete maximálně 8 GB a jednokanálové zapojení vám to usnadní.

Grafické karty jsou tu tradičně dvě. Tou výkonnější je AMD Radeon HD 7670M s 2 GB pamětí DDR3. I přes velký objem grafické paměti je karta průměrná, a na mainstream Nvidie se nechytá. Jde o staronovou 40nm grafiku, v podstatě přeznačený Radeon HD 6650M. Druhou grafikou je tradičně Intel HD Graphics 3000, samozřejmostí je přepínání.

Disk má kapacitu 750 GB a je 5400otáčkový. Konkrétně jde o Hitachi HTS547575A9E384.

Výkon

Procesor je průměrný, vzhledem k nástupu Ivy Bridge bych mohl říct i podprůměrný, dvoujádra AMD ale stále poráží rozdílem třídy, na 2,2 GHz se nemusíte bát, že by něco nestíhal. Paměti je klasicky takový rozumný dostatek, jednokanálové zapojení může zpomalovat integrovanou grafiku, ale to je tady jedno, vzhledem k tomu, že hrajete na Radeonu. Běžnou práci zapojení RAM neovlivní.


Co se rychlosti grafiky týče, dávno ji znáte. Střední třída AMD, ať už Radeon HD 6600M nebo HD 7600M, přešlapuje na místě, a zatímco Nvidia zvýšila výkon na stejném značení o 80 %, Radeon HD 7670M opravdu jen o chlup převyšuje HD 6650M. Což není tak zlé, když se nad tím zamyslíte, na hry to stačí mnohdy i na střední-vyšší detaily, zvláště na nízkém rozlišení displeje, a grafika je navíc levná, GeForce na architektuře Kepler s 28nm čipem bychom tu ale viděli radši.

Disk není žádná výhra ani prohra – subjektivně mi systém přišel rychlejší než u běžných 5400otáčkových disků, v CrystalDiskMarku můžete vidět vyšší výkon při práci s menšími bloky, odezva 17,5 ms vůbec není zlá. Ovšem ve srovnání s 7200otáčkovým diskem nebo SSD jde stále o jinou ligu. Pro přesnější obraz se podívejme na grafy:

Grafy: Cinebench R11.5, x264 BenchMark FHD, PCMark Vantage

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Cinebench R11.5 prověří výkon procesoru pro rendering náročných grafických scén. Měří se výkon jednoho jádra (vlákna) a celého procesoru.

Cinebench R11.5
[body, vyšší je lepší]

x264 BenchMark FHD testuje výkon procesoru při převádení 1080p videoklipu při použití kodeku H.264.

x264 BenchMark FHD
[FPS, vyšší je lepší]

PCMark Vantage měří výkon počítače jako celku. Celkové skóre přibližně odpovídá celkové rychlosti typické práce na PC, je značně ovlivněno reálnou rychlostí disku a také procesoru, promítá se do něj ale vše, včetně třeba grafické karty. Uvádíme i HDD Score, resp. Storage Score, kde se zkoumá rychlost jednotlivých úkonů náročných na disk.

PCMark Vantage
celkové body a HDD Score
[body, vyšší je lepší]

Grafy: 3DMark 06, 3DMark Vantage + GPU Score

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

3DMark 06 je starším herním benchmarkem, dobře ukazuje na výkon ve starších hrách z doby kolem roku 2006-2007. Testujeme ve standardním nastavení, tedy v rozlišení 1280 × 1024 px.

3DMark 06
[body, vyšší je lepší]

3DMark Vantage je podobným nástrojem od Futuremarku, jen o dva roky novějším, používá DirectX 10 a už se tu pracuje s fyzikálními výpočty. Testujeme v základním nastavení, tzn. v rozlišení 1280 × 1024 px v profilu Performance, výsledky jsou tak ve tvaru Pxxxx.Níže najdete i graf GPU Score.

3DMark Vantage
[body, vyšší je lepší]

3DMark Vantage – GPU Score
[body, vyšší je lepší]

Grafy: 3DMark 11 + Graphics Score, Far Cry 2, World in Conflict

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

3DMark 11 je nejnovějším benchmarkem od Futuremarku, pracuje s DirectX 11 a pokročilou fyzikou i trochou teselace. Testujeme v základním nastavení v profilu Performance, výsledky jsou tedy ve tvaru Pxxxx.

3DMark 11
[body, vyšší je lepší]

3DMark 11 – Graphics Score
[body, vyšší je lepší]

Far Cry 2 je starší, nicméně náročnou a technologicky poměrně pokrokovou hrou (na svou dobu). Notebookům dává i dnes pěkně na frak. Testujeme v rozlišení 1366 × 768 px, v DirectX 10, na maximální možné detaily s 4× MSAA, Small ranch, dva průchody – zaznamenáváme průměr.

U jedné i druhé hry lze dodat jen to, že za příchozími grafikami Kepler je starší mainstream pěkných pár desítek procent daleko, a to jde u Kepleru o výsledky s velmi pomalým procesorem.

Far Cry 2
1366 × 768 px, 4× MSAA, Ultra high, DirectX 10
[FPS, vyšší je lepší]

World in Conflict testujeme opět v 1366 × 768 px, s 4× MSAA, na detaily very high při DirectX 10, ručně ještě přenastavím AF na hodnotu 16×.

World in Conflict
1366 × 768 px, 4× MSAA, very high, DirectX 10
[FPS, vyšší je lepší]

 

Výdrž, provozní vlastnosti, software

Výdrž, hluk a zahřívání

Notebook má šestičlánkový akumulátor s kapacitou jen 47 Wh. To není úplně moc, a u levné řady notebooku jsem nečekal příliš vysokou výdrž. Nemýlil jsem se – kolem lepších 4 h při aktivním používání s Wi-Fi. Když jsem si vzpomněl na Dell XPS 15, který jsem recenzoval minule, vím, že může být i mnohem hůř, ale zároveň samozřejmě i líp.

Tentokrát jsem nechal v Chrome obnovovat jen jedinou záložku, protože pět jich je prostě nesmyslnou zátěží.

  • Web (ExtraNotebook.cz v Chrome, obnovování každých 15-20 s, Wi-Fi, poloviční jas): 4:17 h
  • Film (720p film ve smyčce v MPC-HC, Wi-Fi, poloviční jas): 3:38 h

Hlukem jsem byl příjemně překvapen. V zátěži fičel vzduch z šasi docela prudce, ale nešlo o žádný ostrý zvuk jednoznačné frekvence, spíše o hlubší rozprostřený šum. V rámci možností, opět samozřejmě. V klidu byl notebook slyšet, ale byl velmi tichý. Tedy, pokud vám na pozadí nezabral antivirus a otáčky se rovnou nepřepnuly na dvojnásobek.

HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec

Jako vždy je notebook teplý zejména na spodní straně, a to nalevo, nahoře potom hlavně na levé opěrce a trochu nad ní na klávesnici. Hardware ale určitě není tolik žhavý, aby bylo nepohodlné pracovat s notebookem chvíli na nohou. Vydechovaný vzduch je rozumně teplý, vlahý.

Zvuk, webkamera a napájení

Zvuk je další celkem světlou stránkou notebooku. Jsou tu 2.0 reproduktory Altec Lansing chlubící se technologií Dolby Advanced Audio. Jak je to s těmito značkami obvykle všichni víme – i levné externí reproduktory za 250 Kč hrají nesrovnatelně lépe, a chybí tu basy, alespoň ty hluboké. Vyšší basy už tady ale cítit byly a zvuk byl příjemně melodický, navíc hlasitý a přesný a bez šumu i při vyšších intenzitách. Ne tak dobrý jako Beats Audio na dražších Pavilionech, ale v rámci možností slušný.

Webkamera nad displejem má maximální rozlišení 1280 × 1024 px.

K notebooku se dodává standardní 90W adaptér, nabití 5-90 % stihl za celkem rychlých 1:29 h.Nad 90 % kapacity se obvykle nabíjení zastaví, jak je u HP zvykem.

HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec

Software

Občas nechápu, proč se výrobci snaží dělat z uživatelů nesvéprávné osoby. Když jsem počítač poprvé spouštěl, byl jsem dotázán, zda chci přijímat aktualizace softwaru od HP, nechat si zrychlovat počítač softwarem od HP nebo aktivovat dvouměsíční zkušební verzi Norton Internet Security, co tu byla nainstalovaná. Ne, díky, nic nechci, všechno jsem poodmítal. V závěru instalace se mě systém zeptal, jestli to opravdu myslím vážně. Ano. Jak je zdaleka nejen u HP zvykem, minimálně vyjmenovaných tří kousků softwaru se ale nezbavíte, budou na vás s dotazy vyskakovat každý den. Řešení? Jejich odinstalace, pochopitelně.

Operačním systémem je Windows 7 Home Premium s balíčkem SP1 v 64bitové edici, nezapomnělo se ani na Office v reklamní edici Starter. Je tu předinstalovaný Adobe Reader – software zdarma, normálně jej nezmiňuju, ale na některých noteboocích si prostě PDF ve výrobním stavu neotevřete.

Výsledky testů a screenshoty

Výsledky benchmarků

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage 5 495; Memories: 3 452, TV and Movies: 3 644, Gaming: 3 937, Music: 5 327, Communications: 5 202, Productivity: 5 175, HDD: 3 607
PCMark 7 1 923; Lightweight: 1 663, Productivity: 1 159, Creativity: 3 620, Entertainment: 1 937, Computation: 6 921, Storage: 1 472
3DMark 06 7 447; SM2.0 Score: 2 781, HDR/SM3.0 Score: 3 310, CPU Score: 2 649
3DMark Vantage P4732; GPU Score: 4 260, CPU Score: 7 091
3DMark 11 P1159; Graphics: 1 048, Physics: 2 793, Combined: 1 076
Windows 7 Experience Index 5,1; Procesor: 6,5; RAM: 5,9; Grafika: 5,1; Herní grafika: 6,5; Disk: 5,9
Herní testy
World in Conflict
(1366 × 768, Very High, 4× AA)
Průměr: 18 FPS
Far Cry Benchmark DX10
(1366 × 768, Ultra High, 4× AA)
Průměr: 26,8 FPS
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 2,12 pts., 1CPU: 0,88 pts., OpenGL: 10,17 fps
x264 Benchmark FHD 6,1 FPS
Testy výkonu pevného disku
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 98,72 MB/s; 512k: 34,71 MB/s;
4k: 0,415 MB/s; 4k QD32: 0,943 MB/s
CrystalDiskMark 3 (zápis) Seq: 98,71 MB/s; 512k: 33,97 MB/s;
4k: 0,873 MB/s; 4k QD32: 0,575 MB/s
HD Tune 2.55 Minimum: 47,0 MB/s; Maximum: 102,6 MB/s;
Průměr: 76,5 MB/s; Příst. doba: 17,5 ms
Testy výdrže
Výdrž web – 1 tab (čas) 4:17 h
Výdrž video (čas) 3:38 h

HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy HP Pavilion g6-2050ec - screenshoty a grafy

 

Závěr, plusy a mínusy

Závěr

Závěr je u takového notebooku trochu oříškem. Musím říct, že mě HP Pavilion g6-2050ec nijak výrazně nezklamal, ale ani extrémně nepotěšil. Nenechte se odradit, motto HP, že jde o elegantní jednoduchý notebook pro domácnost i studenta platí a ztotožňuji se s ním. Jde zkrátka o jednoduchý plastový notebook, který má všechno, co má mít, a nic navíc.

Potěšila mě relativně slušná kvalita zpracování, alespoň vzhledem k plánované cenovce těchto notebooků určitě. Plastové šasi mi přišlo o vlas spolehlivější než Paviliony dv6 z minulého roku. Je pravda, že praskání se dočkáte často, ale ve výsledku drží vnějšek notebooku pohromadě lépe, je trochu pevnější a lépe slícovaný. Nový design Mosaic přidal vytouženou numerickou klávesnici a upravil podobu notebooku do trochu strozší a troufám si říct hezčí varianty. Máte na výběr z různých barevných variant.

HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec

Cenovka Pavilionu g6 se pohybuje mezi 9-21 tis. Kč, dostáváte se od AMD E2-3000M ve starším šasi ke druhé generaci se čtyřjádrovým Core i7 Ivy Bridge. Notebooky se vyskytují v ceníku o něco níže než o něco renomovanější Paviliony dv6. Náš model má dvoujádro Sandy Bridge, celkem silný Radeon a 750GB disk. Pořídíte ho za 15 990 Kč, cena je to celkem rozumná, ale rozmyslete se dobře, jestli nesáhnete po nějakém levnějším a stejně silném (třeba Asus K-series) nebo naopak pomalejším ale kvalitnějším (třeba HP ProBook 4540s) notebooku. HP s Pavilionem g6 nabízí takový pěkný kompromis, který vás na domácím stole určitě nezklame.

Plusy / mínusy
pěkný, decentní design, možnosti barev prozatím dost vysoká cena řady g6-2000ec
750GB disk (pod)průměrná výdrž
slušný herní výkon existují kvalitnější i výkonnější alternativy
pocitově celkem dobré zpracování (relativně) horší displej (jas, rozlišení)
obstojně hrající reproduktory
nově numerická klávesnice

HP Pavilion g6-2050ec
Cena s DPH 15 990 Kč vč. DPH
Zapůjčil HP ČR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i3-2330M
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 2,2 GHz
Max. frekvence (turbo)
Operační paměť 4 GB (1× 4 GB DDR3 1333 MHz)
Pevný disk (velikost) 750 GB
Pevný disk (typ, rychlost) HDD – 5 400 ot./min
Optická mechanika DVD-RAM
Displej 15,6″, 1366 × 768 px, lesklý
Grafická karta AMD Radeon HD 7670M 2 GB DDR3
Intel HD Graphics 3000
přepínatelné
Rozhraní
Výstupy na monitory VGA (D-Sub), HDMI
Porty (s výjimkou USB) LAN – RJ-45 (Ethernet 100 Mb/s), 2× 3,5mm audio jack
Počet portů USB 2.0 1
Počet portů USB 3.0 2
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS/MS Pro a všechny vyšší podtypy
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 3.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 376 × 244 × 36 mm
Hmotnost 2,48 kg
Baterie 47 Wh, 6 článků
Výkon napájecího adaptéru 90 W
Software
Operační systém Windows 7 Home Premium SP1 (64b)

Galerie fotografií

HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec HP Pavilion g6-2050ec

Ohodnoťte tento článek!