HP Pavilion g6s: Sandy Bridge v levném notebooku

0

Hewlett-Packard obnovuje svou nejlevnější řadu 15″ notebooků, Pavilion g6, modelem g6s. Ten nabízí za poměrně málo peněz velmi solidní hardware. Pravda, od svého předchůdce, Pavilionu g6t s dvoujádrem Westmere, jde přeci jen o skok cenově o dost výš, ale přesto:

Notebook s 15,6″ obrazovkou nese obvyklé rozlišení 1366 × 768 px a má lesklý povrch. Plastové šasi Pavilionu je vyvedeno v různých barvách, bizarností počínaje třeba u fialové, dále je tu šedá, modrá, červená a růžová. Klávesnice není roztažená po celé šířce a nenajdete tu tak numerický blok. Zvuku vévodí stereo-reproduktory Altec Lansing.

Uvnitř najdete Intel Core i3, i5 nebo i7, dostáváme se tak i k dost drahým čipům. Všechny pochopitelně druhé generace, Sandy Bridge. Ty mají k sobě až 6 GB paměti DDR3. Grafická karta je pochopitelně integrovaná, Intel HD Graphics 3000. Pevný disk má kapacitu až 750 GB a nechybí tu DVD vypalovačka, která ve vyšších konfiguracích umí číst i Blu-ray disky. Baterie vydrží něco přes 4 h, což skutečně není moc.

Cenou začíná Pavilion g6s na $550, v přepočtu zhruba 9 tis. Kč včetně předinstalovaných Windows 7 Home Premium, dá se ale očekávat, že s Core i7 a Blu-ray mechanikou se dostaneme mnohem výše.

Zdroj: Laptoping

Ohodnoťte tento článek!