HP představilo batoh, který nabije notebook, tablet i smartphone

0

Druhý největší výrobce počítačů začne od října prodávat nový batoh pro notebooky. HP Powerup Backpack má sloužit nejen pro snadné přenášení laptopů, ale zároveň je bude také nabíjet. Obsahuje 84Wh (22400mAh) powerbanku se třemi výstupy.

HP Powerup Backpack

Jeden 19V slouží výhradně pro notebooky a k jeho kabelu jsou dodávány dvě koncovky s 4,5mm a 7,2mm kolíkem. Další dva jsou standardní 5V USB, jeden s proudem až 2,4 A pro tablety, druhý s 2 A pro smartphony. K nim HP dodává dva microUSB kabely.

HP Powerup BackpackHP Powerup BackpackHP Powerup Backpack 

Kapacita dle výrobce stačí na jedno dobití velkého notebooku, tří tabletů nebo deseti telefonů. Pochopitelně ale záleží i na kapacitách jejich akumulátorů. Z jedné kapsy batohu lze vysunout napájecí kabel do elektrické zásuvky.

HP Powerup BackpackHP Powerup BackpackHP Powerup Backpack 

HP dovnitř integroval snímač hlídající teplotu. Zvenčí je batoh chráněn vrstvou odolnou vůči dešti. Pro větší slejvák ale nechybí ani pláštěnka. Batoh váží 1,9 kg a jeho rozměry činí 50 × 33 × 16 cm. Dovnitř se vejdou i 17,3″ notebooky. A cena? Ta byla stanovena na 200 dolarů. U nás by mohl stát okolo 6000 Kč.

Zdroj: Amazon via The Verge

Ohodnoťte tento článek!