HP Slate 7: další z levných tabletů se bude prodávat za 169 USD – MWC 2013

0

Po přešlapu HP s tabletem TouchPad, který běžel na WebOS se firma vrátila na trh s tablety pro běžné uživatele. V Barceloně vyrukovala s levným, sedmipalcovým tabletem, který bude konkurovat třeba nedávno testované Iconii B1 od Aceru.

HP Slate 7 poběží na Androidu 4.1 Jelly Bean a o výkon se postará dvoujádro Cortex-A9 taktované na frekvenci 1,6 GHz. Pro srovnání – zmiňovaná Iconia za 3 333 Kč má pomalejší MediaTek, který se při náročnějších aplikacích nehezky zadýchává. To by u dvoujádrového Cortexu v kombinaci s malým rozlišením 1 024 × 768 hrozit nemělo. Panel IPS jako u Nexusu 7 čekat nemůžeme, jedná se o TN, podle prvních ohlasů se dá s Iconií srovnávat. Jde tedy o jeden z lepších displejů TN. Operační paměť má dnes již standardní kapacitu 1 GB a interní úložiště 8 GB. To je možné rozšířit pomocí microSD karty.

HP Slate 7
HP Slate 7

Android je upraven pouze minimálně. HP do něj přidalo hudební ekvalizér přizpůsobený pro reproduktory Beats (které najdete ve spodní části na zádech tabletu). A protože HP patří k největším výrobcům tiskáren, nechybí v Androidu nestandardní podpora ePrintu – bezdrátového tisknutí přímo z aplikací na tabletu.

Tablet bude v dubnu dostupný ve Spojených státech za cenu 169 USD. Do Evropy a zbytku světa by se neměl dostat o moc později, počítá se s druhou polovinou května. O ceně u nás zatím můžeme pouze spekulovat, čekat však musíme částku pohybující se minimálně kolem čtyř a půl tisíc korun. Prodávat se bude s šedými nebo červenými zády.

 

Ohodnoťte tento článek!