Zapomeňte na hliník i plast. HP Spectre Folio je obalený v kůži

3
HP Spectre Folio 13
HP Spectre Folio 13

HP chce ukázat, že má styl. Americká firma dva roky připravovala počítač, který nemá nikdo jiný. Spectre Folio 13 je nový konvertibilní notebook složený vyztužený hliníkem a hořčíkem, ale jehož vnější schránku tvoří kůže. Zařízení připomíná tablet vložený do koženého pouzdra s klávesnicí, ale jde o integrované řešení, z něhož displej nijak nevyjmete.

V nevšedním těle se nachází už jinak běžný hardware. Základem je úsporné (pasivně chlazené) dvoujádro Intel Core i7-8500Y (2× 1,5 GHz, Turbo 4,2 GHz) doplněné o 8 GB RAM a rychlé SSD o kapacitě 256 GB. Dotykový IPS displej má úhlopříčku 13,3″ a rozlišení Full HD, později ale dorazí i 4K verze. V balení je i stylus.

V těle najdeme 54Wh akumulátor, se kterým zařízení vydrží pracovat až 18 hodin. Nabíjí se přes libovolný ze tří dostupných konektorů. Na bocích se nachází tři USB-C, z nichž dva podporují i Thunderbolt 3, třetí pak jen USB 3.1 (s přibalenou redukcí na USB-A). Skrz všechny lze také připojit monitor.

Nechybí ani sluchátkový jack, multimediální výbavu doplňuje ještě čtveřice mikrofonů Bang & Olufsen, dva mikrofony a 1080p webmakera. Potěší i integrovaný LTE modem od Intelu. Zažení má v pase 15 mm a váží 1,5 kg. Zmíněná konfigurace se bude prodávat od poloviny října za 1500 dolarů, přibližně 40 000 Kč s DPH. Dostupnost v Česku ale zatím neznáme.

Zapomeňte na hliník i plast. HP Spectre Folio je obalený v kůži
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (75%) 8 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Jo, protože zbytečně zabíjených zvířat je pořád málo, všechno by mělo být kožený – pro ten pocit luxusu, že pro to alespoň něco muselo chcípnout, to tomu dodá ten pravej šmrnc – Apple by se hned měl přidat.

  2. Díky, nechci – na Lumii 950 se dal koupit kožený zadní kryt asi za 1200 Kč. Viděl jsem obrázky, jak vypadal po půl roce používání, a přece jen by tabletonoťas měl IMHO vydržet aspoň dva roky – spíš déle.