HP TouchPad: klon iPadu s webOS

0

Značka Palm je definitivně mrtvá, její platforma webOS ale žije dál. HP ukázal nový high-end smartphone Pre 3 a slabší model Veer. Ale především protáhl iPad přes kopírák a dal vzniknout TouchPadu.

HP TouchPad, musíme s ním počítat

Nechci se opakovat, ale s tablety výrobci opravdu zaspali. Po necelém roce tady máme iPad, pak dlouho nic, Samsung Galaxy Tab, nesmělé pokusy Toshiby a podobných. No a čínské odPady. První vážnou konkurencí bude androidí Motorola Xoom, ale podaří se dohnat roční ztrátu? Pokud ne Motorole a Androidu obecně, tak asi nikomu.

Na tablet s webOS jsme také čekali déle, než je zdrávo. Ale dočkali jsme se, i když se jedná o pouhé oznámení. Systém webOS byl posledním výstřelem bývalého Palmu. Telefony Pre a Pixi byly povedené, systém svižný, ale trh na ně zapomněl. Palm je neuměl prodat, renesance v podobě HP Palm Pre 2 a nového webOS 2.0 zřejmě také žádné vavříny nepřinesla.

Další restart, který proběhl včera, se už obešel bez značky Palm. Nové telefony jsou zkrátka HP, stejně tak tablet, který proklepneme jako první. Jmenuje je HP TouchPad (fakt tak blbě).

Pokračování na Cnews.

HP TouchPad: klon iPadu s webOS

Ohodnoťte tento článek!