HP uvádí druhou generaci Chromebooku 11. Je pořád stejně pomalý

0

Lachlan Tsang je mezi prvními, kteří získali druhou generaci Chromebooku 11 od HP. Tu první firma představila teprve loni v říjnu a brzy na to dočasně zastavila prodej kvůli vadným nabíječkám. G2, jak novinku pojmenoval sám výrobce, je bohužel pouhým designovým refreshem. Vypadá jako zmenšený Chromebook 14 od stejného výrobce. Fotky si můžete prohlédnout na Flickru.

Novému Chromebooku bohužel zůstal starý hardwarový základ. SoC Samsung Exynos 5250 Dual (2 × 1,7 GHz Cortex-A15) byl představen už před dvěma a půl lety a je už dnes hodně pomalý. Jeho výhodou je ovšem plně pasivní chlazení, takže počítač bude zcela tichý. A to i díky 16GB SSD. Operační paměti je tradičně 2 GB.

 

Chromebook 11 přišel i o své předchozí výhody. Reproduktory už nejsou pod klávesnicí, ale na spodní straně. Displej je TN místo IPS, 11,6″ úhlopříčka a rozlišení 1366 × 768 px ale zůstává. Tělo je o půl centimetru tlustší a 300 gramů těžší (celkem 1,34 kg).

Je to dost průšvih dorovnat dva roky starý Samsung Chromebook a nenabídnout nic navíc. HP už novinku prezentovalo na britském a kanadském webu, ale produktovou zase stáhlo. Cenu zatím neznáme. Původní model stojí 279 dolarů, model G2 půjde zřejmě ke 200 dolarům.

via OMG Chrome

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář