Hra Liero: zabij červa! Plamenometem či kyselinou (nostalgie)

0

V roce 1998 ji vytvořil finský programátor Joosa Riekkinen (Liero znamená finsky žížala). Tréninková hra proti počítači vás naučí používat základní zbraně, ale ta pravá zábava začíná až při hře proti kamarádovi: na jediném počítači, kde každý okupuje jednu polovinu klávesnice.

Tip: Stránka hry

Na začátku si zvolíte pět zbraní a ocitnete se v hlíně plné krátkých chodbiček, kamenů a kostí. V těchto drsných podmínkách se musíte prokutat k nepřátelskému červovi a zabít jej. Jako správný červ máte volně k použití lano (na šplhání nebo připoutání druhého červa k sobě), mezi zbraněmi se nalézají kulomet, bomby i bazuka, která však nablízko může zranit i vás.

Červi s vybranými způsoby však volí zaměřovací pušku, betonovací pistoli a kyselinu. Ze zasaženého nepřítele odlétávají kusy červených pixelů, a když jde zrovna o vašeho červíka a lékárnička nikde, máte jen malou šanci. Občas narazíte na bedýnku s překvapením ve formě nábojů, ale častěji jen vybuchne a zraní vás, je to risk.

 

Liero korektně funguje pouze v DOSu, ale poslední verzi spojenou s projektem OpenLiero (aneb i hry mají svůj revival) spustíte i jinde a fanoušci přidali hru po síti. Tak na co čekáte? Seberte plamenomet a vypalte červa!

Ohodnoťte tento článek!