Hra o trůny byla úspěšná i v podsvětí. Sedmá řada má na kontě miliardu nelegálních shlédnutí

Stahování pomocí BitTorrentu je ale silně upozaděné, lidé fandí streamování.

4
Game of Thrones (foto: HBO)
Game of Thrones (foto: HBO)

Hra o trůny je pro HBO velmi úspěšným projektem, jeho popularitu podtrhují také statistiky o pirátství. Již pět let v řadě se jedná o nejvíce kradený seriál. Muso, technologická firma snažící se vytěžit příležitosti z pirátství, vydala pár čísel týkajících se nedávno skončené sedmé řady seriálu. Připomínám, že první díl byl odvysílání 16. července, poslední pak 27. srpna.

Za relativně krátkou dobu byly díly sedmé řady „upirátěny“ více než miliardkrát. V tomto čísle jsou započtena stažení, ale také přehrání pomocí streamovacích služeb, a to do 3. září 2017. Mimochodem, dosavadní údaje o počtu legální sledovanosti hovoří sice o tom, že se jedná o nejúspěšnější řadu seriálu, průměrná sledovanost v podobě 10,2 milionu lidí se nicméně s mírou pirátství Hry o trůny nemůže měřit.

Během 72 hodin po odvysílání byl první díl stažen či streamován 90 milionkrát. Poslední díl pak za stejnou dobu zaznamenal 120 milionů přehrání a stažení. Zajímavé je, že také ti, kdo se uchylují k pirátství, mají mnohem raději streamovací služby (skoro 85 % případů). Druhým nejčastějším způsobem získání seriálu byla výměnná síť BitTorrent – necelých 10 % (veřejné i soukromé trackery) se ovšem zmíněnému streamování nevyrovná ani zdaleka.

V 5,6 % případů si lidé sedmou řadu stáhli pomocí jiných služeb. Níže se můžete podívat na souhrnný přehled. V pirátské obci byla nejspěšnější první epizoda, těsně ji dotahuje šestá. To může být dané tím, že unikla předčasně.

Počet nelegálních shlédnutí celkem
První díl 187 427 575
Druhý díl 123 901 209
Třetí díl 116 027 851
Čtvrtý díl 121 719 868
Pátý díl 151 569 560
Šestý díl 184 913 279
Sedmý díl 143 393 804
Balík všech dílů 834 522
Celkový součet 1 029 787 668
Zdroj: Muso | Údaje jsou platné ke 3. září (včetně).
Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. Uz jsem o tom psal jinde, nema cenu tu stale dokola omilat, jakej problem je, ze nic jako kvalitni internetovy stream mimo piraty neexistuje. Vim to, nasi maji HBO GO a budou to ted odhlasovat, protoze tech problemu je tolik, ze otcovi dosla trpelivost.

    Nicmene teda stejne tak jako je oficialni HBO GO stream problemovej a nekvalitni, tak neexistuje vubec moznost legalniho stazeni. Teda ty pocty v clanku uplne nesedi, protoze i ti co si HBO plati, tak zaroven jako fanousci si to stahnou. Takze jsou zapocitani v te statistice torrentu nebo share download sluzeb.

    No a kvalitu posledni rady Hry o truny bych sem snad radeji ani nezatahoval, ta teleportace byla fakt blba.