Hra Ribbon Hero: naučte se konečně ovládat pás karet

0

„Když se setkávám s uživateli MS Office, často slyším věci jako ‘chci být více produktivní, ale nechci ztrácet čas učením se nových věcí’. Potom vidím, jak v deseti krocích udělají něco, co normálně zabere pouze jeden nebo dva. Miluji sledovat jejich reakce, když jim ukážu rychlejší způsob. Lidé obvykle reagují slovy ‘Wow! Neměl jsem tušení, že něco takového jde’ a právě odtud pochází nápad na Ribbon Hero.“

Těmito slovy objasnila svůj počin Jennifer Michelstein z Office Labs. Účelem tohoto nástroje je naučit uživatele Office 2007 a 2010 pracovat s různými funkcemi tohoto nástroje zábavnou formou. Program monitoruje používané funkce a za každou uděluje uživateli body. Navíc mu doporučí nové funkce, o kterých nejspíše neví a za které může získat další body.

Kromě využívání různých funkcí může uživatel plnit různé výzvy/úkoly, například za práci se snímky v PowerPointu, či „umělecké záměry“. Skóre lze sdílet skrze síť Facebook a soutěžit tak s ostatními uživateli. Ribbon Hero si můžete stáhnout zde (vyžaduje Office 2007 nebo 2010 beta), přičemž prozatím funguje ve Wordu, Excelu a PowerPointu (každá aplikace má vlastní skóre).

Zdroj: Office Labs

Ohodnoťte tento článek!