Hráči rychle přechází na Windows 8, odhaluje statistika služby Steam

0

Herní společnost Valve uvedla své tradiční statistiky. Tabulky s všemožným údaji o hardwaru a softwaru, který používají hráči, prozrazují, jak si vedla Windows 8 v listopadu. Přirozeně nehovoříme o všech hráčích světa, jen o těch, kdo používají digitální distribuční platformu Steam. Osmičky si vůbec nevedou špatně. V listopadu, čili v prvním měsíci od uvedení, na něj přešlo 4,69 % uživatelů. 64bitová edice výrazně vede nad 32bitovou. První jmenovaná dosáhla podílu 4,25 %, zatímco druhá jen 0,44 %.

Tip: Akce: upgrade stávajícího počítače na Windows 8 Pro bude za tisícovku

V podstatě se tak Windows 8 již po několika dnech na trhu dostávají před svého rivala. Teď nemyslíme Windows 7, nýbrž OS X. Když sečtete všechny používané verze jablečného systému, dostanete se k výsledku 3,26 %. Takové procento hráčů se Steamem jej používá. Statistika nám ukazuje, že vzestup čerstvé novinky negativně ovlivnil používanost všech starších verzí Windows. Nejvíce krvácela Windows XP.

 

Z uvedených čísel lze vyčíst, že také hráči upgradují za výhodnou cenu. Microsoftu strategie vychází zatím docela dobře. Mimochodem, stala se kuriózní věc. V listopadu se tržní podíl Windows Vista mezi hráči o kousek zvýšil. 32bitová edice se propadla, zatímco 64bitová si ve srovnání s předchozím obdobím k dobru přičetla 0,03 %. Nezvykle vysoký podíl si stále drží 64bitová Windows XP. Znáte snad někoho, kdo by tento systém doma provozoval, natož na něm i hrál?

Kompletní výsledky, včetně přehledu o hardwaru v počítačích uživatelů Steamu, naleznete na webu store.steampowered.com.

Listopadová statistika služby Steam
Listopadová statistika služby Steam | Zdroj: Valve

Zdroj: Valve

Ohodnoťte tento článek!