Hráči si zaslouží něco více. GOG.com chystá vlastní „Steam“ bez DRM

0

Tým stojící za obchodem „Good Old Games“ chystá novou herní online platformu s názvem Galaxy. Na rozdíl od Steamu, Originu nebo Uplay bude nabízet hry bez omezující protipirátské ochrany a nebude si u jejich hraní vynucovat internetové připojení ani registrace do různých obskurních služeb.

Galaxy slibuje jednoduchý klient, který se bude starat o aktualizace her a komunikaci a multiplayer s kamarády. Ti přitom nemusí mít hru koupenou na GOG.com, ale i jinde. Nevýhodou bude menší počet dostupných titulů, protože ne všichni jsou ochotni hry bez DRM poskytnout.

 

Digitální obchod GOG.com odstartoval v roce 2008 a specializoval se na prodej starých (často DOSovských) her, které byly upraveny tak, aby běžely i v posledních verzích Windows. Později se GOG.com stal útočištěm i pro nezávislé vývojáře a díky novým smlouvám s většími studii se do nabídky dostaly i DRM-free verze AAA titulů. I proto tvůrci opustili původní název Good Old Games a ponechali si pouze iniciálovou zkratku. Dnes GOG.com prodává přes 700 her pro Windows a OS X.

Více informací ke Galaxy se dozvíme až v průběhu roku. Na gog.com/galaxy se můžete přihlásit k odběru novinek, a možná tak získáte přístup k betě multiplayeru The Witcher Adventure Game.

Ohodnoťte tento článek!