Ministerstvo financí patřící do gesce hnutí ANO spustilo účtenkovou loterii loni v říjnu a od té doby do ní hráči zaregistrovali 137 milionů účtenek. Každý měsíc mohou vylosovaní hráči vyhrát jednu z 21 025 výher od milionu korun a osobního automobilu po drobné peněžní částky. Výhry jsou na rozdíl od běžného hazardu placeny ze státního rozpočtu a z daní všech obyvatel Česka.

Obchodníci budou mít nově možnost tisknout na účtenky QR kód, díky kterému budou mít hráči jejich snadnější zadávání do aplikace. Od ministerstva k tomu obdrží samolepku, kterou si mohou nalepit na vchod. Ministerstvo financí tuto zprávu zveřejnilo na svém webu.

Zatím nepovinné

Dnes začíná pilotní provoz a funkcionalitu pro tisk QR kódu již do svých systémů zabudoval například výrobce zařízení Dotykačka. Větší spotřeba papírových kotoučků však zůstává na obchodníkovi. Ministerstvo nebude zatím nikoho nutit, ale podle našich informací je předpoklad i takový, že hráči půjdou raději nakoupit k obchodníkovi, který jim dá účtenku s QR kódem.

Čtěte: Hlavní výhrou v Účtenkovce mělo být SUV. Dostanete předražený Focus

Čtěte: Sorry jako: aplikace Účtenkovka od ministerstva financí šmíruje, s kým si voláte

Počet hráčů přitom od listopadu neustále klesá a aktivně se nyní účastní zhruba 5 % populace. Naposledy se účastnilo necelých 408 tisíc lidí, kteří poslali 16 969 966 účtenek. V průměru tedy každý poslal 42 účtenek. Nejvíce jich jeden člověk za měsíc poslal 4690, a zřejmě celý měsíc nedělal nic jiného. Statistiku zveřejnil server HlídacíPes.org.

uctenkovka-tabulka
zdroj: datazeet.cz

Redakce Cnews má k dispozici ohlasy některých obchodníků, kteří byli kontaktováni patologickými hráči nabízející i peníze za to, když jim každý měsíc předají účtenky, které si zákazníci nepřevzali. Naprostá většina účtenek totiž končí v odpadu a některé z nich mohou být výherní. Většina výher má hodnotu 100 Kč. Spokojené obchodníky naopak uvádí ministerstvo financí.

Hráčů Účtenkovky ubývá a někteří vykazují znaky gamblerů. Ministerstvo financí jim hraní zjednoduší QR kódy
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 14 hlasů

6 KOMENTÁŘE

 1. „Naprostá většina účtenek totiž končí v odpadu a některé z nich mohou být výherní.“

  Které z nich by mohly být výherní? Neregistrované účtenky nejsou přeci do slosování zařazeny.

 2. Hráčů Účtenkovky ubývá a někteří vykazují znaky gamblerů. Ministerstvo financí jim hraní zjednoduší QR kódy.
  —————————————————————————————————————————————————————

  Z MÉHO POHLEDU TO JE HLAVNĚ ZTRÁTA ČASU !!! BEZTAK PRD VYHRAJÍ .

 3. U nas to malo podobny priebeh. Ako zacalo ubudat hracov, tak MF zjednodusovalo registrovanie. Skoncilo to pri moznosti registrovat uctenky priamo pri ukonceni nakupu. Teraz sa so statistikami MF radsej uz vobec nechvali.
  Je to so blbost a vyhadzovanie penazi. Prevadzka toho systemu a vyhry nieco stoja. Niekto ma pekny biznis na jeho prevadzke.

  • To říkám od začátku. Skoro každý obchodník už teď má nějaký svůj zákaznický systém (slevové kartičky). Nejjednodušší by tedy bylo, kdyby registrovaným zákazníků pokladna rovnou automaticky zaregistrovala nákup do účtenkovky.