Hrajete hry na svém dotekovém telefonu? To vám asi chybí ovladač MOGA

0

Her pro platformu Android seženete v Google Play spoustu. Ať se jedná o závody aut nebo 3D střílečku, vývojáři si museli poradit s velkým oříškem – jak na plochu, na které hra běží, nacpat tlačítka pro ovládání?

 

Běháním prsty po displeji si totiž zakrýváte samotný obraz. U jednoduchých her to většinou nevadí, tlačítek je málo. Co ale u těch složitějších, kde je třeba chodit a zaměřovat zároveň? Z největší výhody telefonu se najednou stane přítěž.

Společnost PowerA proto vyvinula ovladač, který za pomoci Bluetooth propojíte se svým telefonem. Ten pak jen pohodlně přichytíte do připraveného držáku a rázem máte v rukách přenosnou herní konzoli.

Ovladač Moga pro Android
Ovladač Moga pro Android

Má to však i nevýhody – ovladač musí být ve hře podporován. Výrobce ovládání se však dušuje, že má dohody s předními vývojáři (např. Gameloft, Sega, Atari či Namco Bandai), kteří podporu pro tuto novinku již do některých svých her zabudovali.

Bezdrátový ovladač si společnost cení na $50, tedy přibližně 1 000 Kč. Než si jej koupíte, můžete se podívat na oficiální reklamu, která vám jasně ukáže, že se tato investice vyplatí.

Zdroj: TweakTown

Ohodnoťte tento článek!