Hratelné demo Cryostasis s PhysX efekty

0

Cryostasis je jednou ze zatím nemnoha her slibujících podporu GPU (či GeForce) PhysX. Fyzikální engine PhysX používají desítky (snad i více než stovka) her na PC, další tituly pak na konzolích. Licenční politika PhysX je podle všeho pro vývojáře příjemnější než ta u Havoku a her je opravdu dost. Jen málokterý titul ale používá složitější a schopnější vezi PhysX, která využívá akcelerace skrze kartu Ageia PhysX P1 či GeForce 8 a novější.

Tzv. GeForce PhysX byla zpětně zajištěna pro hru Ghost Recon Advanced Warfighter 2, PhysX mapy Unreal Tournamentu 3 (Tornado je dle mého soudu dosud nejlepší demonstrací pokročilé herní fyziky) a Warmonger. Následovalo několik levelů do logické Crazy Machines II a po novém roce především Mirror’s Edge pro PC. Nedlouho poté vyšla hra Cryostasis, jejíž tech demo ukazovalo hodně PhysX efektů. Hra samotná však pokročilou PhysX neobsahovala a záplata byla slíbena do konce dubna. Mezitím se kouzel s PhysX dočkala také pomocí patche RPG hra Sacred 2 a vývojáři Cryostasis nakonec nestihli asi ani začátek května.

PhysX patch pro plnou hru tak k dispozici sice není, ale můžete si stáhnout hratelné demo, nově obsahující právě GeForce PhysX. Demo nabízí také novou zbraň: vodní kanón. Vlastníte-li některou z vybraných karet EVGA GeForce (nezjistil jsem, o které má přesně jít), dostanete s demem možnost získat zdarma plnou verzi hry. Hratelné demo se dá stáhnout a vyzkoušet díky webům nZone a EVGA.

Za tip děkuji uživateli SpinGee z našeho diskuzního fóra.

Ohodnoťte tento článek!