HRP-4C: robot, který vypadá, tančí i zpívá jako člověk

0

Na technologickém veletrhu v japonském Tokiu se tento víkend ukázalo hudební číslo robotky se čtyřmi živými tanečnicemi. Ženská podoba HRP-4C zpívala i tančila. Učení tanci probíhalo asi jeden rok, choreografii připravil jakýsi umělec, který si říká SAM-san (to ale není vůbec podstatné), japonská písnička byla předvedena v se synchronizovaným pochybem rtů robotky. Vypadá to jako hůře naučený playback v reálném životě.

Co je však nejstrašidelnější, HRP-4C se opravdu vrtí plynulými pohyby. Úroveň není taková jako u lidských kolegyň, ale přesto překvapí jistou ladností a smyslem pro udržení stability. (Věřím, že spousta ajťáků je na tanec větší dřevo.)

HRP-4C byla oficiálně představena loni, ale tehdy ještě pohyby nebyly na takové úrovni (viz video). Robotka měří 158 centimetrů, hmotnost 42 kg. Ve svém těle má 30 motorů, osm dalších pak v obličeji. Tyto proporce odpovídají běžné asijské dívce, i ten obličej vypadá dost reálně. Pokud by měla oblečení a přišla do baru, kde už sedíte v trošku unavenějším stavu, možná byste si jí i spletli s normální ženskou. Jak jsem řekl, strašidelné.

Zdroj: PinkTentacle

Ohodnoťte tento článek!