HTC: „Budeme dělat maximálně 7 telefonů ročně. S low-endem končíme“

4
HTC 10
HTC 10

Tchajwanská společnost včera oznámila výsledky hospodaření za poslední kvartál roku 2016. HTC během tří měsíců utržilo 720 milionů amerických dolarů, ale provozní ztráta činila 116 milionů. Provozní zisk firma vykázala naposledy v prvním čtvrtletí 2015, tehdy ale činil jen 16 milionů dolarů.

Chia-Lin Chang, prezident firmy starající se o zařízení, v následném konferenčním hovoru prozradil několik zajímavostí z kuchyně. Nebo spíš mlžil. Těší jej spolupráce s Googlem, pro který firma vyrobila Pixely, ale jejich společnou smlouvu nechce nebo nemůže nijak komentovat. Jde mu pouze o to, aby spolupráce nebyla pro HTC ztrátová. A zdá se, že není.

HTC se prý daří ve virtuální realitě (brýle Vive) tak, jak si firma pro rok 2016 předsevzala. Především je prodej VR ziskový. Tchajwanci budou do vývoje nadále investovat, protože věří, že trh s virtuální realitou bude velký, a HTC chce být v první lize.

Zisk je teď hlavním cílem firmy. Chang o něm mluvil v každé odpovědi. Letos chce HTC zjednodušit nabídku smartphonů. Doslova řekl, že chtějí uvádět maximálně šest sedm telefonů ročně. Půjde jen o střední třídu a high-end. Stávající levné telefony bude HTC doprodávat, ale nové již nechystá. Na trhu je obrovská konkurence a v low-end jsou nízké, případně záporné marže. Záměrem HTC není zvýšit počet prodaných kusů, ale prodávat telefony se ziskem.

Ohodnoťte tento článek!

4 KOMENTÁŘE

  1. „firma vyrobil“
    „se být“
    a ta čárka před „a“, nevim nevim, chtělo by to možná jinou spojku jestli to je myšleno jako důvodové. „HTC bude investovat, neboť-jelikož-protože-totiž chce být v první lize.“