HTC chystá phablet, zřejmě přímou konkurenci pro Samsung Galaxy Note II

0

Začínají kolovat zvěsti o novém, dosud nepojmenovaném, produktu od HTC. Jeho předností má být displej s nadprůměrným rozlišením.

Zvěsti o zařízení od HTC s kódovým označením DIx (což by možná mohlo znamenat zkratku pro název Droid Incredible X) se včera dostaly na povrch. Tento phablet by mohl zaujmout především svým 5″ displejem s Full HD rozlišením (pro porovnání, Note II má „pouze“ HD rozlišení). Výkon bude mít na starost čtyřjádrový procesor Qualcomm S4 Pro Soc. Sekundovat mu bude 1,5 GB RAM.

Z další výbavy můžeme jmenovat například 16GB uložiště či notifikační LED pro zmeškané události. Absence slotu pro rozšiřovací microSD karty a nemožnost vyměnit baterii naznačuje použití unibody konstrukce podobné například modelům One S, One X a dalším. Dle zdrojů by se však s HTC DIx nemělo dodávat žádné speciální pero, jako u S-Pen u Galaxy Note II.

HTC DIx

Na další bližší informace si budeme muset ještě počkat. HTC by ale nemělo moc dlouho otálet, protože konkurence od Samsungu zatím nemá v dané oblasti žádnou vážnější konkurenci.

Zdroj: GSMArena

Ohodnoťte tento článek!