HTC Flyer v prodeji i u nás

0

Podle společnosti HTC bude tablet Flyer brzy dostupný i v České republice. První zájemci se nového zařízení dočkají 20. května. Ve volném prodeji bude od 23. května za doporučenou cenu 16 999 Kč.

O tabletu HTC Flyer jsme na webu ExtraNotebook.cz informovali již dříve, a to v novinkách z ledna tohoto roku, února a března. Tělo tabletu je vyrobeno z robustního a zároveň lehkého hliníkového pouzdra, ve kterém se ukrývá procesor Qualcomm Snapdragon s frekvencí 1,5GHz. HTC Flyer bude v prodeji ve dvou variantách. Základní model s 16GB interní pamětí a Wi-Fi připojením bude k dispozici za doporučenou cenu 13 999 Kč.  Lépe vybavený model s 32GB vnitřní pamětí a podporou Wi-Fi i 3G připojení bude v nabídce za doporučenou cenu 16 999 Kč. Obě varianty jsou vybaveny digitálním perem HTC Scribe.

Nová verze prostředí HTC Sense

Pro tablet HTC Flyer vyvinula společnost HTC i zcela přepracovanou verzi svého uživatelského prostředí HTC Sense. Sedmipalcovému displeji dominuje hlavní obrazovka s  3D menu složeným z jednotlivých pracovních ploch. V nové verzi lze také přímo z pohotovostní obrazovky po zapnutí displeje spustit nejpoužívanější aplikace, jako je například internetový prohlížeč, e-mail nebo výpis novinek ze sociálních sítí.

HTC Flyer

Digitální pero HTC Scribe

HTC Flyer je navržen pro dotykové ovládání, tablet však nabízí i psaní rukou díky technologii digitálního pera HTC Scribe. Uživatelé si budou moci zapsat poznámky, podepsat různé dokumenty, nakreslit obrázky nebo přidávat popisky přímo na webové stránky či fotografie. Tablet HTC Flyer také obsahuje novou funkci Timemark, která umožňuje synchronizovat čas audio nahrávky ze schůzky nebo přednášky s poznámkami uživatele. Klepnutí na slovo dané poznámky pak přenese uživatele do odpovídajícího času audio záznamu. Poznámky jsou rovněž propojeny s kalendářem – pokud tablet rozpozná začátek události v kalendáři, nabídne uživateli možnost začít psát k tématu nový blok poznámek.

HTC Flyer

Dříve oznámené online služby HTC Watch a OnLive nebudou v době zahájení prodeje v České republice oficiálně podporovány. O jejich dostupnosti bude společnost HTC informovat.

Zdroj: TZ HTC

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ať se vykašlou na nějaké super chladící technologie a ať raději udělají chlazení lépe přístupné. U Thinkpadu R/T a HP ProBook 65xx oddělám pár šroubků a klávesnici a jsem u chladiče. Zato jsem měl tu radost čistit jeden lehce starší Pavilion (3 roky) a Compaq (1 rok) a ty jsem musel rozebrat, až na kryt displeje, téměř kompletně.