HTC nesplnilo očekávání a už je zase ve ztrátě. Nadějí je HTC One M8

0

Tchajwanský výrobce vydal zprávu o hospodaření za první čtvrtletí 2014. Podle zatím neauditovaných výsledků firma utržila 33,12 miliardy TWD (1,09 mld. USD) a skončila se ztrátou 1,88 miliardy TWD (62 mil. USD). Finanční šéf HTC v minulém čtvrtletí odhadoval, že firma utrží mezi 34 a 36 miliardami TWD a skončí ve ztrátě 1,73 až 2,14 miliardy TWD. 

Tržby tak nebyly naplněny, ale ztráta se nachází na lepším konci odhadu. Jde zatím o předběžné výsledky, čtvrtletí skončilo teprve 31. března. Ty auditované se mohou v nějakých procentech lišit. I tak je ale cítit oslabení výkonnosti. Loni v tomto období firma utržila 42,8 miliardy TWD a čistý zisk činil 85 milionů TWD.

 

HTC nicméně věří, že ve druhém kvartálu se dostane zpátky do plusu. Pomoci v tom mají nové telefony One M8 a Desire 816. Přesnější předpověď firma odhalí až s finálními výsledky někdy z kraje května.

Zdroj: HTC

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Zdravím. Mohu se zeptat, zda-li se to dotkne nějak her, které využívají GfW jako např. GTA4 a EFLC které jsem koupil krabicovku a bylo nutné (pokud se nepletu) nainstalovat a používat právě GfW. Neukládají se tam třeba savy? 🙂

    Díky