HTC One M9 je z leteckého hliníku a má většího brášku M9+ s duální kamerou

0

Společnost HTC včera představila větší variantu svého nejlepšího smartphoneu HTC One M9+. Špičkové dílenské zpracování zahrnuje použití leteckého hliníku, který by měl mít vysokou odolnost proti poškrábání. Dvoubarevný design na unibody konstrukci je zajištěn dvojitým anodizováním, takže větší plochy jsou do stříbrna, boky pak do zlatavé barvy. Vyrobit jeden telefon trvá 5 hodin.

Původně to vypadalo, že se u nás One M9+ ani prodávat nebude, už čtyři měsíce si jej totiž mohou pořídit zájemci v Asii. Což může být také důvodem, proč má lepší model MediaTek a papírově horší Snapdragon.

Android verze 5.0 Lollipop (s aktualizací na 5.1) obsahuje samozřejmě nadstavbu HTC Sense, která proti minulosti dostala navíc například funkci Sense Home. Jedná se o widget s ikonami na aplikace, které se mění podle vaší polohy. Doma jsou jiné než v práci, přičemž polohu získává z GPS a Wi-Fi, podle toho, jak to máte povolené v nastavení. Widget se současně učí a sám nabízí vhodné aplikace.


HTC One M9 vs. M9+ (5″ a 5,2″)

Větší model M9+ dispnuje také čtečkou otisků prstů (to co vypadá jako tlačítko Home). Další novinkou je podpora zvuku 3D Dolby. Když máte video, které má zvukovou stopu v 3D Dolby, hudební efekt je opravdu trojrozměrný, což jsme si na tiskovém setkání sami ověřili. HTC jako jeden z mála výrobců dává do dražších telefonů stereoreproduktory.


Duální snímač u modelu M9+ napravo

Zadní 20 Mpx kamera obsahuje (u modelu M9+) druhou čočku, duální snímač, která změří hloubku fotografie a informace uloží do souboru. Po vyfocení můžete dodatečně zvolit místo, kam zaostřit, což je celkem zajímavá funkce. Spolu s možností fotit do RAWu se smartphony HTC alespoň funkčně trochu přiblížily zrcadlovkám, respektive jejich možnostem.

Čočka fotoaparátu je malinko vystouplá, ale poškrábat by se neměla

Čočku fotoaparátu kryje safírové sklo, jelikož v předchozích modelech docházelo k jejímu poškrábání. To by se se safírem stát nemělo. Přední kamera je také vylepšená, aby s ní šly pořizovat lepší selfie (pro ty kdo tomuto fenoménu propadli). Má světelnost f2.0.

 

Jelikož největší slabinou smartphonů bývá jejich výdrž, jsme rádi, že HTC používá lithium-polymerové akumulátory (2840 mAh) místo klasických Li-Ion. Jsou dražší, za běžného užívání rozdíl nepoznáte, ale mnohem lépe snášejí vybití pod 20 % či nepravidelné nabíjení.


HTC One M9 má 5″ displej s rozlišením Full HD, má 32GB úložiště a 3 GB RAM. Podporuje NFC, rychlé Wi-Fi 802.11ac i paměťové karty. Trochu zamrzí absence vodafonní frekvence 900 MHz u LTE. HTC podporuje všechny české LTE frekvence. Procesorem je osmijádrový Snapdragon 810.

HTC One M9+ má 5,2″ displej s rozlišením 2560 × 1440 px, úložiště i operační paměť jsou stejné. Narozdíl od One M9 má duální fotoaparát, čtečku otisků prstů a místo Snapdragonu je tu osmijádrový MediaTek Helio X10. Rozměry činí 151 × 72 × 9,6 mm při hmotnosti 168 gramů. Cena je největší slabinou, činí totiž 23 490 Kč za větší model, menší stojí kolem 19 490 Kč.

Ohodnoťte tento článek!