VR headsety budoucnosti připomínají sluneční brýle. HTC už je připravuje

1

Nejlepší současné VR headsety jako Oculus Quest, Valve Index nebo HTC Vive Cosmos jsou velká 600gramová monstra obepínající hlavu. Poslední z výrobců již ukázal, jaký je jeho střednědobý cíl. Miniaturizovat brýle tak, aby vypadaly spíš jako sluneční nebo spíš lyžařské. Momentálně pracuje na Projectu Proton a připravuje dva prototypy brýlí interně označených jako AIO a Glass.

AIO (All-in-one) budou moci fungovat samostatně bez drátů a řídicí elektroniku i akumulátor HTC přesune to temenní části, takže se oproti současným brýlím i lépe rozloží hmotnost. Glass budou ještě jednodušší, na hlavě drží jen pomocí ohebných nožiček, přičemž o napájení a obraz se postará tenký kabel zasunutý do mobilu, počítače či konzole.

Stejně jako nové Vive Cosmos XR nabídnou i rozšířenou realitu. Ve skle na přední straně jsou vidět čočky kamer, které tak nebudou sloužit jen pro orientaci v prostoru, ale též jako průhledy.

HTC zatím neupřesnilo specifikace ani přibližný odhad komerční dostupnosti, oba Protony již ale v nějaké formě v jeho laboratořích existují. Než se však začnou vyrábět ve velkém, bude třeba učinit další pokroky v oblasti displejů, řadičů a možná i optiky.

Zdroj: Engadget

VR headsety budoucnosti připomínají sluneční brýle. HTC už je připravuje
Ohodnoťte tento článek!
4.3 (85.71%) 7 hlasů

1 komentář