HTC se z krize nedostalo. Propustí čtvrtinu zaměstnanců

2
HTC U11 Life
HTC U11 Life

Před lety tchajwanská společnost patřila mezi největší výrobce chytrých telefonů, dravý nástup levné čínské konkurence však HTC o výsadní postavení připravil. Kvůli tomu prakticky každý rok propouští. Loni firmu opustilo 2000 lidí z mobilní divize, které spolu s některými patenty získal Google.

HTC se ale vývoje mobilů nevzdalo, letos představilo povedený telefon U12+. Ale ani jemu se nepodařilo zastavit propad tržeb. Firma zveřejňuje finanční zprávy každý měsíc tržby jí meziročně klesají již 11 měsíců v řadě. Podle reportu za první čtvrtletí 2018 je firma navíc nadále ve ztrátě. Od ledna do konce března utržila 8,8 miliardy tchajwanských dolarů (288 milionů amerických), ale prodělala 5,2 miliardy (170 milionů USD).

TIP: HTC slaví 20. výročí. Připomeňte si jeho nejdůležitější telefony

Reakce? Podle agentury Reuters se chystá další vlna propouštění. Do září se HTC zbaví 1500 lidí, téměř čtvrtiny všech, které zaměstnává. O místo přijdou lidé v tchajwanských továrnách, ale v tuto chvíli nevíme, jak to ovlivní byznys mobilů ani virtuální reality.

HTC se z krize nedostalo. Propustí čtvrtinu zaměstnanců
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. tak ja se nedivim, vydat telefon s ramecky v dobe, kdy kazdej ma ramecky minimalni je nesmysl.
    Mozna kdyby vyslyseli davy konzervativnich uzivatelu, kteri proste nic vetsiho jak starej iPhone nechteji, tak by mohli prodavat v segmentu, kde jedina konkurence applu je zase apple.