HTC Pyramid: Android s 1,2GHz dvoujádrem

0

LG Optimus 2X je prvním a ještě nějakou dobu zůstane jediným telefonem s dvoujádrovým procesorem. Brzy se k němu přidá Samsung Galaxy S druhé generace a o něco později také nový model od HTC nesoucí krycí jméno Pyramid. Jeho vydání ve Spojených státech, kde jej bude distribuovat T-Mobile, je údajně naplánováno na konec května/mája či začátek června/júna. Fotografii zatím nemáme a protože egyptská pyramida by byla velice laciným ilustračním obrázkem, namísto ní vám ukážeme včelku, která je oficiálním logem Androidu 3.0 Honeycomb:

Nejdůležitější specifikace telefonu ale známe. Operační systém, jak jste jistě uhodli, bude některá z verzí Androidu (vzhledem k datu vydání by to mohla být 3.0). Displej Pyramidu, samozřejmě dotykový, bude mít úhlopříčku 4,3 palce (10,92 cm) s rozlišením 960 × 540 px, jinak označovaným také jako qHD.

Srdcem HTC Pyramid bude procesor Qualcomm Snapdragon MSM8260 se dvěma ARM jádry „Scorpion“ na 1,2 GHz, grafickým akcelerátorem Adreno 220 a podporou HSPA+ sítí, díky čemuž bude T-Mobilem propagován jako „4G“ telefon, ačkoliv to správně znamená něco jiného.

Server AndroidAndMe spekuluje, že Pyramid by nemusel být dostupný exkluzivně od T-Mobile a že by se mohlo jednat o referenční platformu, z níž by vycházelo několik modelů s drobnými změnami pro různé operátory. Z Pyramidu by se tak mohl vyklubat třeba nástupce HTC Evo 4G pro operátora Sprint.

Zdroj: TmoNews, AndroidAndMe

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář