HTC sází na fitness a představilo zdravotní balík UA HealtBox [CES]

0

Taky tchajwanské HTC se letos účastní amerického veletrhu spotřební elektroniky CES, jež se opět koná v Las Vegas. Společnost mimo jiné představila i kompletní fitness řešení pro všechny nadšené sportovce pod souhrnným názvem UA HealthBox.

HTC UA Scale
HTC UA Scale  

Jak už z názvu vyplývá, i na tomto produktu HTC spolupracovalo se známou sportovní značkou UnderArmour, jejíž produkty se snaží tchajwanská společnost integrovat do nejvyšších modelů a trochu to připomíná dřívější spolupráci s Beats Audio.

HTC UA Heart Rate
HTC UA Heart Rate

Balíček se skládá z chytrého fitness náramku UA Band, chytré váhy UA Scale a také měřiče srdečního tepu UA Hearth Rate. Začnu náramkem, kterému se budu věnovat nejvíce. Nijak zásadně se však neodlišuje od konkurence z oblasti fitness, protože jak zatím z tiskových zpráv vyplývá, náramek nebude umět informovat o notifikacích, jak to zvládá třeba nejlevnější MiBand.

Na druhou stranu se ale specializuje především na celodenní monitoring a náramek dokáže během dne sledovat krom spánku nebo ušlých kroků také spálené kalorie či čas strávený cvičením a vše posílat do aplikace Under Armour Record.

HTC UA Band
HTC UA Band

HTC se chlubí především propojením napříč celým balíkem, kdy všechna data najdete v jedné aplikaci Under Armour Record. Ta je už od prázdnin k dispozici v Obchodě Play a součástí je dokonce i povedený ciferník pro chytré hodinky s platformou Android Wear.

 

 

To je také důvod, proč se zařízení nebudou prodávat jednotlivě a k mání budou jen v celém balíku. Ten bude k dispozici od 22. ledna ve Spojených státech za cenu 400 amerických dolarů (v přepočtu něco málo přes 10 tisíc korun českých). České zastoupení však zatím neví, jestli bude sportovní monitorovací balík k dispozici i u nás a to stejné pochopitelně platí i o případné ceně.

Zdroj: HTC

Ohodnoťte tento článek!