HTC Sensation XL – hudební pádlo s 4,7″ displejem

0

Největší Sensation dostal trefný název XL. Pokud prahnete po co nejrozměrnějším displeji a nevadí vám už trochu hrubší rastr, novinka HTC je pro vás. Navrch si připište technologie Beats Audio, které mají vykouzlit co nejvěrnější zvuk stejně jako u menšího brášky Sensation XE.

XLko disponuje 1,5GHz jednojádrem Snapdragon MSM8255, 768 MB RAM a 16 GB paměti. U HTC konečně rádi vidíme lepší foťák, konkrétně 8Mpx se dvěmi LED a zadní mpodsvícením (BSI) senzoru pro lepší focení v šeru. Překvapí širokoúhlá optika s ohniskovou vzdáleností 28mm a světelností f/2,2. Naopak záznam videa v 720p a přední kamera už tolik ne.

HTC Sensation XL

Trochu může mrzet displej, S-LCD s 4,7″ úhlopříčkou by si zasloužil lepší technologii a možná i rozlišení (480 × 800 px). Nechybí krycí vrstva Gorilla glass.

Sensation XL obsahuje Wi-Fi modul splňující standardy 802.11b/g/n a Bluetooth 3.0. Podporuje také streamování skrz DLNA. Má také všechny dnes už běžné senzory jako GPS, gyroskop, kompas, akcelerometr, autoregulaci jasu nebo proximity.

HTC uvádí, že s 1600mAh akumulátorem vydrží 410/710 minut hovoru (3G/2G) a 460/360 hodin v pohotovosti (3G/2G). A jak se výrobce popral s hmotností? Na rozměry 133 × 71 × 10 mm není 163 gramů zase tak moc. Podobné hodnoty jsme donedávna vídali i 4,3″ modelů.

HTC Sensation XL se v Česku objeví v druhé polovině října, oficiální cenu zatím neznáme. V základním balení budou audiofilní sluchátka urBeats, které prý používá také Lady Gaga, Alicia Keys nebo Black Eyed Peas. Prodávat se bude i limitovaná edice on-ear sluchátky Beats Solo.

Málem bych zapomněl, XL samozřejmě používá Android a Sense. Jakou verzi systému, to zatím firma neuvádí. Ale vzhledem k datu uvedení to nejspíš bude Ice Cream Sandwich, který má být pro velké displeje tím pravým.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář