HTC uvedlo model One s Windows Phone 8.1. Hardware obměněn nebyl

0

Jak moc bylo odhalení varianty populárního modelu One s operačním systémem Windows Phone pro Tchajwance důležité? Ne tolik, aby se kvůli tomu obtěžovali nahodit internetový stream z předváděcí akce. To v nás současně vzbudilo jisté obavy z dřívějška. Odhalení vysněného telefonu se každopádně událo v relativní tichosti.

Ale co na tom, hlavně, když tu máme krásné hliníkové tělo a Windows Phone, že? Hlavní otázka zní, co jsme vlastně mohli očekávat. Bylo nepravděpodobné, že potácející se HTC utopí těžké peníze ve vývoji zcela nového drahého telefonu s dlaždicemi. Prodeje prozatím posledního tchajwanského high-endového modelu s dlaždicemi (8X) nepřesvědčily.

Tržní podíl Windows Phone přitom nadále vypadá stejně nepřesvědčivě. Fanoušci po celém světě nicméně nepotřebovali nic navíc. Stačilo, aby HTC vedle varianty modelu One s Androidem dalo na výběr alternativu s dlaždicemi. To se také vyplnilo. Kdo zná jarní One M8 s Androidem, ten tím pádem důvěrně zná i čerstvě odhalený model.

Stále mu vévodí překrásně designované tělo z hliníku nebo 5″ full HD obrazovka. Výrobce upřednostnil softwarová hlavní ovládací tlačítka před fyzickými. Díky tomu ušetřil a nemusel na těle měnit zhola nic. Mimochodem, stalo se poprvé, že bychom viděli komerční nasazení stejného telefonu, jen ve dvou variantách s různými operačními systémy.

Vybroušený hliník a čerstvé dlaždice

Novinka přijde rovnou s nejčerstvějšími Windows Phone 8.1 Update. O funkcích systému se znovu rozepisovat nebudeme, neboť je již dobře znáte. Případně zamiřte do našich starších článků, kde se seznámíte jednak se základní verzí Windows Phone 8.1, jednak s první aktualizací pro tento systém. Čekali jsme podporu chytrých obalů a dočkali jsme se.

 

Když smartphone navlečete do Dot View, zobrazí displej základní informace, např. čas nebo aktuální počasí. Zajímavější je rozpoznávání gest. Přejedete-li prstem po pouzdru, v případě Windows Phone tímto gestem probudíte Cortanu, která bude připravena plnit vaše rozkazy. Pokud ovšem bydlíte v USA, nebo si v telefonu nastavíte americké regionální předvolby.

Dále už k HTC One M8 s Windows Phone nemáme co dodat. Pokud vás zajímá hardware, zamiřte do našeho staršího článku týkajícího se odhalení One M8 s Androidem. Moment, ještě jsme nemluvili o dostupnosti. Nejhorší obavy nám zatím nikdo nevyvrátil. Telefon je v tuto chvíli dostupný jedině ve Spojených státech, konkrétně pak u operátora Verizon.

HTC zatím nepotvrdilo, zda smartphone někdy dorazí do Evropy. Pevně doufáme, že se dočkáme. Zrovna Evropa platí za jeden z nejúspěšnější trhů pro Windows Phone. A když už je takový pěkný telefon na světě, byla by škoda se nepokusit vytěžit komerční potenciál.

Speficikace


HTC One M8 s Windows Phone
Obrazovka 5,0″, 1080 × 1920 px, SLCD3, 441 PPI, Gorilla Glass 3
Sítě GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA, HSPA+ 42, LTE
Konektivita microUSB, Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS, 3,5mm jack, NFC
Úložiště 32 GB + microSD (až 128 GB)
Operační paměť 2 GB
SoC Snapdragon 801 (4× 2,3 GHz Krait, Adreno 330)
Fotoaparát CMOS 1/3″, 4 Mpx, 2× LED, f/2.0, video 1080p; přední: 5 Mpx
Akumulátor 2600 mAh; Li-Pol
Rozměry 146,36 × 70,6 × 9,35 mm
Hmotnost 160 g

Zdroj: Cnet

Ohodnoťte tento článek!