HTC Vive Pro. Nové VR brýle přinesou lepší obraz i zvuk a zbaví se kabelů

0
HTC Vive Pro
HTC Vive Pro

Tchajwanská společnost na CESu představila novou generaci VR brýlí. HTC Vive Pro budou zase o kus lepší. Oproti předchůdci se změnily displeje. Stávající model používal dvojici 3,6″ AMOLEDů, každý s rozlišením 1080 × 1200 px. Novinka má dvojici 3,5″ AMOLEDů s rozlišením 1440 × 1600. Obnovovací frekvence zůstala na 90 Hz, zřejmě ale došlo k úpravě čoček, protože i přes menší panely brýle stále pokrývají zorný úhel 110°.

Změnila se také konstrukce. HTC se viditelně inspirovalo u PS VR, které se díky přenesení váhy na zadní část hlavy nosí pohodlněji. Brýle Vive Pro dle výrobce rovněž snížují tlak vepředu. Kromě lepší ergonomie a obrazu bude vylepšen též zvuk. Součástí je nový duální mikrofon s technologií potlačení okolního šumu a velká on-ear sluchátka (vyjímatelná) s výkonným zesilovačem a hi-res audiem.

O přesné snímání pohybu se bude starat akcelerometr, gyroskop a systém SteamVR Tracking. Novinkou je duální kamera, kterou ale HTC nijak detailně nepopisuje. Zřejmě se postará o zkvalitnění rozšířené reality, protože díky rozestupu snímačů (paralaxe) lépe pochopí hloubku prostoru.

Vive Pro se k počítači připojí přes DisplayPro 1.2 a USB-C (USB 3.0). Zásadní novinkou ovšem bude bezdrátový modul Vive Wireless Adapter. Připojí se na temenní pás a dvě antény budou trčet jako tykadla. Uvnitř je akumulátor, který slibuje „několik hodin provozu“. Komunikace probíhá přes Intel WiGig využívající pásmo 60GHz, což znamená vysokou datovou propustnost, minimální latence i zarušení, ale také ne moc dlouhý dosah. Počítač zkrátka musí být ve stejné místnosti. Bez kabelů ale pohyb ve virtuální realitě bude pohodlnější. Výrobci počítačů v batohu nebudou mít co žrát.

Cenu ani dostupnost HTC Vive Pro zatím neznáme. Bezdrátový adaptér by ale měl přijít až ve třetím čtvrtletí 2018.

Ohodnoťte tento článek!