HTC Vive Pro. Nové VR brýle přinesou lepší obraz i zvuk a zbaví se kabelů

0
HTC Vive Pro
HTC Vive Pro

Tchajwanská společnost na CESu představila novou generaci VR brýlí. HTC Vive Pro budou zase o kus lepší. Oproti předchůdci se změnily displeje. Stávající model používal dvojici 3,6″ AMOLEDů, každý s rozlišením 1080 × 1200 px. Novinka má dvojici 3,5″ AMOLEDů s rozlišením 1440 × 1600. Obnovovací frekvence zůstala na 90 Hz, zřejmě ale došlo k úpravě čoček, protože i přes menší panely brýle stále pokrývají zorný úhel 110°.

Změnila se také konstrukce. HTC se viditelně inspirovalo u PS VR, které se díky přenesení váhy na zadní část hlavy nosí pohodlněji. Brýle Vive Pro dle výrobce rovněž snížují tlak vepředu. Kromě lepší ergonomie a obrazu bude vylepšen též zvuk. Součástí je nový duální mikrofon s technologií potlačení okolního šumu a velká on-ear sluchátka (vyjímatelná) s výkonným zesilovačem a hi-res audiem.

O přesné snímání pohybu se bude starat akcelerometr, gyroskop a systém SteamVR Tracking. Novinkou je duální kamera, kterou ale HTC nijak detailně nepopisuje. Zřejmě se postará o zkvalitnění rozšířené reality, protože díky rozestupu snímačů (paralaxe) lépe pochopí hloubku prostoru.

Vive Pro se k počítači připojí přes DisplayPro 1.2 a USB-C (USB 3.0). Zásadní novinkou ovšem bude bezdrátový modul Vive Wireless Adapter. Připojí se na temenní pás a dvě antény budou trčet jako tykadla. Uvnitř je akumulátor, který slibuje „několik hodin provozu“. Komunikace probíhá přes Intel WiGig využívající pásmo 60GHz, což znamená vysokou datovou propustnost, minimální latence i zarušení, ale také ne moc dlouhý dosah. Počítač zkrátka musí být ve stejné místnosti. Bez kabelů ale pohyb ve virtuální realitě bude pohodlnější. Výrobci počítačů v batohu nebudou mít co žrát.

Cenu ani dostupnost HTC Vive Pro zatím neznáme. Bezdrátový adaptér by ale měl přijít až ve třetím čtvrtletí 2018.

HTC Vive Pro. Nové VR brýle přinesou lepší obraz i zvuk a zbaví se kabelů

Ohodnoťte tento článek!