HTML 5.1 se dočkáme v tomto roce. Vývoj jazyka je dynamičtější

0

Web se neustále vyvíjí, byť v současnosti je už na takové úrovni, že jsou případné další novinky relativně obtížně pozorovatelné. Buď jak buď, specifikace dlouho vyhlíženého jazyka HTML 5 byly dokončeny v roce 2014 a bylo jasné, že se vývoj nezastaví. Nyní víme aspoň něco dalšího. W3C totiž oznámilo, že bylo plánováno uvolňovat menší aktualizace, ale nějaké věci se nezdařily.

V tuto chvíli je však již vytyčeno, že HTML 5.1 bude dokončeno do šesti měsíců. Dále by měly následovat stabilní verze HTML vždy jednou do roka. Aktuální detaily specifikace najdete na webu Github. Rychlejší vývoj znamená snazší podávání návrhů a připomínek. Funkce, které nebudou podporovávány v aspoň dvou vykreslovacích jádrech, budou ze specifikace (zatím) vypuštěny.

Přijít na ně řada ovšem může kdykoli později, díky dynamičtějšímu vývoji už nebude nutné čekat na další specifikaci několik let. Návrh finální specifikace HTML 5.1 bude k dispozici v červnu, do finále se pak dostane v září. Konsorcium neplánuje usilovat o dokonalost, chce prostě jen vytvořit lepší specifikaci, než byla předcházející, a to do doby, než ji nahradí další.

Zdroj: W3C Blog via InfoWorld

HTML 5.1 se dočkáme v tomto roce. Vývoj jazyka je dynamičtější

Ohodnoťte tento článek!