HTPC klávesnice s touchpady a trackbally

0

V portfoliu německého KeySonicu najdete spousty klávesnic s nejrůznějšími tvary, funkcemi nebo příslušenstvím. Jejich nabídka je u nás v pozadí Microsoftu, Logitechu nebo třeba levných Genius, KME, A4tech a dalších. Přitom nabízené modely patří k těm zajímavějším.

Který jiný výrobce produkuje pro desktop chicklet (ty co vypadají jako tabulka čokolády) klávesnice, modely s multidotykovým touchpadem, trackballem v kabelovém provedení nebo bezdrátovým bluetooth či běžným rádiem. K čemu se takové klávesnice hodí?

Když jsem před více než rokem psal o skládání nekompromisního HTPC, hledal jsem vzhledově atraktivní bezdrátovou klávesnici s ovládáním, které by nahradilo myš kvůli úspoře místa. V té době splňovala podmínky zřejmě jen Logitech diNovo, bohužel za cenu 4000 Kč.

Třeba jsem pomyslnou Ameriku objevil pozdě, nebo KeySonic tyto klávesnice nabízí nově, každopádně vybrat si můžete modely s plnou velikostí či bez numerického bloku, přitom nezáleží jestli jste vyznavači šoupání prsty po dotykové plošce nebo ovládání kuličky trackballu.

Designem se asi Logitechu nemůže žádná rovnat, ale ACK-340BT Super Mini s bluetooth a touchpadem lze koupit za 1700 Kč. Doporučuji kompletní nabídku prohlédnout na webu KeySonic, největší výběr v našich obchodech má zřejmě TN Trade.

Ohodnoťte tento článek!