Huawei AppGallery už podporuje polovina velkých bank v Česku. Podívejte se, jestli i ta vaše

15
Huawei AppGallery
Huawei AppGallery
-
Zdroj: Huawei

Huawei se pochlubil, že do AppGallery přibyla aplikace mBank. Hlásí také další nárůst uživatelů jeho obchodu AppGallery. Celosvětově 530 milionů, v Česku pak 739 tisíc. Navíc registrovaných českých vývojářů je prý již témeř 1500. Kvantita není problém, takový Google Play počítá aplikace na miliony a stejně jich většina uživatelů využije tak do stovky.

Některé jsou ale důležitější než jiné. Jak se to aktuálně s podporou bankovních aplikací? Vybral jsem deset největších bank působících v Česku podle žebříčku na webu finance.cz. Všechny mají aplikaci pro Google Play i iOS a Huawei se všemi podle našich informací intenzivně jedná. Pokud jsem aplikaci nenašel v AppGallery, zkusil jsem ještě nástroj Petal Search, který umí najít případně i dostupné APK. I když zrovna bankovní aplikaci bych přes APK raději neinstaloval.

Svou aplikaci pro Huawei již vydala Komerční banka (včetně další aplikace KB Klíč), Raiffeisenbank, Hello Bank a nedávno i mBank. Petal Search pak najde ještě Fio a ČSOB, ale první mi nefungovala a druhá „není dostupná v mojí lokalitě“. Dříve fungovala i aplikace George České spořitelny, ale telefon ji nyní v obchodě nevidí (byť ve webové verzi AppGallery k nalezení je) a i v diskuzi si teď lidí stěžují na nefunkčnost.

Aktualizováno 6.4.2021: Aplikace George České Spořitelny je opět funkční. Dříve sice fungovala, ale podle Huawei nešlo o oficiální uvedení, ke kterému došlo až nyní.

Banka Název aplikace Google Play AppGallery
Česká spořitelna George Česká spořitelna ano ano
ČSOB ČSOB Smartbanking ano ne
Komerční banka KB Mobilní banka ano ano
Moneta Money Bank MONETA Smart Banka ano ne
Fio Banka Fio Smartbanking CZ ano ne
mBank mBank CZ ano ano
Air Bank MyAir ano ne
Raiffeisenbank Mobilní eKonto ano ano
UniCredit Bank Smart Banking ano ne
Hello bank Hello bank! Česká republika ano ano

Z menších bank pak ještě Creditas. Další finanční nástroje jako Revolut či PayPal ale v AppGallery zatím nejsou.

K zařízení Huawei není možné z důvodu nepodporování služeb Google přiřadit platební kartu a využívat tak např. službu Google Pay. Klienti ale mohou využít další možnosti bezkontaktní platby, například prostřednictvím bezdotykové nálepky.

Pokud bych měl vybrat další dostupné aplikace relevantní pro náš trh (jde částečně o subjektivní výběr), tak AppGallery už získala: iVysílání, Viber, Booking.com, Záchranka, Kupi, Telegram, Jízdní řády (bývalý Pubtran), Microsoft Office, Soundhound, Zásilkovna či Windy. A u internetových televizí fungují aplikace SledováníTV, LepšíTV, O2 TV a Kuki.

zdroj: TZ Huawei

Huawei AppGallery už podporuje polovina velkých bank v Česku. Podívejte se, jestli i ta vaše
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.89%) 9 hlasů

15 KOMENTÁŘE

 1. Podle mě zde nemá smysl psát o mrtvolách, kterou Huawei bezesporu je. Telefon bez Google služeb si normální člověk nekoupí. Tohle nabízení oklikou je akorát cesta jak přijít o peníze v případě bankovních aplikací. A Google Pay na tom stejně nepůjde.
  Na rozdíl od článků o mrtvolách bych uvítal třeba něco o Samsungu.

 2. Google toho o nás shromažďuje více než dost, což je hodně špané!
  Jakoby to nestačilo, nechápu, že má mnoho lidí potřebu odevzdávat vešekeré údaje o sobě a dokonce i svých financích na totalitní ÚV KS Číny? 🙁
  Ono nakonec bohužel stačí, když operátor použije na infrastrukturu zařízení od Huawei… 🙁

   • I Vy naivko. To čínské zařízení má přímo vrata pro komunistickou stranu Číny. Ta západní dvířka nevedou přímo do NSA. Mohou ta USA dvířka dovést do NSA ale jen když to posvětí nezávislý soud. Tuhle pojistku soudruzi nemají.

  • ale notak… Tolik bylo kauz s bombastickým titulkem že se něco v čínském hw našlo a pak to vyšumělo. A si pište kdyby opravdu našli – a že se snažili, zvlášť za Trumpa, tak by to pořádně rozmázli. Potom co s velkým humbukem „odhalili“ štěnice v deskách supermicro to velice nenápadně utichlo, evidentně se nic neprokázalo. Podobně s Huawei – obrovské nařčení ale důkazy na kterých se tak obvykle trvá nikdo nedodal…
   Takže jsou dvě možnosti – číňani jsou už tak dobří že své „backdoory“ utají i před americkými specialisty, nebo jednoduše si to nedovolí protože když by se to provalilo tak si v EU a USA vůbec neškrtnou. A nepřímo přes luxování dat z netu sbírá informace snad každý stát.

 3. Už takhle se mi nelíbí co o mne ví Google a jak si na tom mastí kapsu. Kdyby tohle měli dělat čínští soudruzi tak to bych už opravdu nerozdýchal. Google je pro mne o hóóóódně velká kus menší zlo než komunisté.

  • A já to mám přesně naopak. Číňani na mě nedosáhnu a nemůžou mi nijak ublížit – což o západním světě zatraceně vůbec neplatí. USA jsou dnes jediným státem, jemuž je lépe se vyhnout, pokud nestojíte o to, aby na vašem území začaly další ze svých zpackaných válek.