Huawei Ascend P6: nejtenčí čínská žiletka (preview)

0

Akce ve velkém stylu probíhala ve Španělském sále. Huawei už dávno nelze brát jako další čínskou firmu, smartphony této značky mají stále více co nabídnout. Kdysi kraloval Huawei G300 u levnějších Androidů, teď se to možná podaří i u high-endu.


 Miloš nebyl doma, tak jsme si mohli prohlédnout Ascend P6

Ascend P6 odlišuje od konkurence výborné hliníkové zpracování i netradiční design. Displej (In-cell LCD) o dnes standardní úhlopříčce 4,7″ má rozlišení 720p, přičemž bychom už spíše čekali Full HD. Obraz je ale i tak velmi jemný. I do takto tenkého těla se vměstnala baterie o kapacitě 2000 mAh.

Výkon zajišťuje čtyřjádrový procesor K3V2E na frekvenci 1,5 GHz a 2 GB operační paměti. Vnitřní 8GB paměť lze rozšířit přes paměťovou kartu. Uživatelsky dostupný je kapacita 4,7 GB. Tělo není rozebíratelné a baterii sami nevyndáte, ovšem velmi zajímavě je řešený přístup k oběma kartám. Na pravé straně jsou dva sloty pro microSIM a microSD, k jejichž vysunutí je potřeba nástroj. Tím může být kancelářská sponka, ale Huawei pro tento účel používá záslepku sluchátkového jacku.


 
 

parametry:

  • displej: 4,7″ IPS+, 720 × 1280 px, 312 PPI, Gorilla Glass
  • procesor: Huawei K3V2E (Cortex-A9, 4 jádra), frekvence 1,5 GHz
  • paměť: 2 GB RAM, 8 GB ROM (+ microSD)
  • fotoaparát: zadní 8 Mpx, přední 5 Mpx
  • další: GPS, Wi-Fi 802.11b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot, Wi-Fi Direct, BT 3.0
  • rozměry: 132,7 × 65,5 × 6,18 mm / 120 g


 

Huawei Ascend P6 představil pan Daniel Zhou, CEO Huawei Technologes Czech

První dojmy:

Záslepka jack na jedné straně chrání před vniknutím nečistot, současně má na svém konci špičku akorát vhodnou k vysunutí microSD karty – rozhodně originální řešení. Ascendu nechybí notifikační dioda a lze jej ovládat i v rukavicích.

Ascend má hodně originální design a zakulacená „brada“ přístroje zaujme na první dotek. Matné hliníkové zpracování je také na vysoké úrovni. Žiletkami už dávno nelze nazývat Razry od Motoroly, štafetu momentálně přebírá Huawei.

Android verze 4.2.2 samozřejmě obsahuje nadstavbu (Emotion UI) a Huawei ji pojal jako plnou vlastních widgetů s možností stažení velkého množství dalších témat z internetu.

Huawei se hodně soustředil na fotoaparát. Už přední kamera má slušných 5 Mpx, zadní 8Mpx se světelností f/2 potom zvládá makro už od 4 cm. Fotografie za dobrého světla vypadají hodně povedeně, za špatného počasí jste na tom podobně, jako u většiny smartphonů. Přisvětlovací LED na zadní straně nechybí.


Už se objevují první recenze, takže víme, že v balení kromě obyčejných peckových sluchátek a pěkné drobné nabíječky najdete i gumový kryt, kterým ovšem design i tenkost přístroje vezme za své. Na baterii by měl přístroj při běžném zacházení vydržet zhruba jeden a půl dne.

Huawei Ascend P6 se může směle měřit s Galaxy S 4 i HTC One, minimálně kvalitním kovovým zpracováním je i předčí. Od září jej má v nabídce například Vodafone za nedotovanou cenu 9977 Kč, případně dotovanou s tarifem od 2777 Kč po 8477 Kč. Oficiální nedotovaná cena je 9990 Kč a seženete jej v bílé a černé barvě, od října bude dostupná i růžová varianta.

 

 

Ohodnoťte tento článek!