Huawei byl i v květnu největším výrobcem smartphonů, ale už jen těsně před Samsungem

1
Huawei P40 series launch obr1
Richard Yu, CEO Huawei
-
Zdroj: Huawei

Na konci dubna to bylo velké překvapení. Huawei se vůbec poprvé stal největším výrobcem podle dodaných kusů (shipments). Podařilo se mu to navzdory sankcím a absenci Googlu v nejnovějších modelech. Na druhou stranu ale také díky prodejům v domovské Číně a pouze na jeden měsíc. Vypovídající statistiky se dělají minimálně kvartálně.

Jenže na prvním místě se udržel i v květnu a má tak pozici světové jedničky už dva měsíce za sebou. Tentokrát už jen těsně s 19,7% podílem trhu. Samsung byl těsně druhý jen o desetinu procenta. V dubnu měl přitom měřitelnější náskok 21,4 vs 19,4 %.

Nedá se ale říct, že by největší podíl na trhu mobilů měl systém bez Googlu, jen menší část smartphonů Huawei i Honor už jede na HMS (Huawei Mobile Services). Pokud by se počítaly jen západní trhy, vede Samsung.

Za první čtvrtletí tohoto roku byl stále první Samsung s 20 %, druhý Huawei držel 17 % a třetí Apple 14 %. Celkem se prodalo 294,9 milionu kusů smartphonů, což je proti minulému roku velký pokles. Na čísle pod 300 milionů za čtvrtletí byl trh naposledy v roce 2014.

Tip: Huawei poprvé předběhl Samsung. Proti sankcím mu pomohl koronavirus

Přestože většina světa kupovala mobily méně, několik zemí naopak přidalo. Třeba Indie či Rusko. Stejně tak výrobci celkově s prodeji klesli. Ovšem Xiaomi a Realme, jako by se jich žádná krize netýkala, zaznamenaly růst. Podíl 5G telefonů narostl na 7 %.

zdroj: counterpoint, phonearena

Huawei byl i v květnu největším výrobcem smartphonů, ale už jen těsně před Samsungem
Ohodnoťte tento článek!
3.2 (63.33%) 6 hlasů

1 komentář

  1. Největší výhoda Huawei což byl poměr cena/výkon padla loni s uvedením nových Samsungů řady Galaxy A. Samsung konečně začal prodávat telefony, který Huawei dokázaly konkurovat. A nedpodpora Googlu je na západních trzích hřebíček do rakve nových modelů.