Huawei vydalo vlastní platební kartu navázanou na Huawei Pay

0

Šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu odhalil plány na vlastní platební kartu. Svými funcemi bude velmi podobná kartě od Apple (bude fyzická i virtuální současně) a bude podporovat NFC platby. Apple svou platební kartu vydal loni v březnu.

Kartu Huawei Card zajišťuje UnionPay, což je největší čínský vydavatel karet a v podstatě konkurent systémů Visa a Mastercard. Huawei logicky chce na svou stranu přetáhnout co nejvíce uživatelů. První rok má být karta zdarma a druhý se má začít platit až po dosažení určité utracené částky.

Google Pay získává konkurenta

Karta má také přinést cestovní benefity ve formě přístupu do lounge na letištích a lepších vlakových nádražích. Ale také cashback, pokud budete platit právě touto kartou.

Tip: Huawei se chystá na éru po Googlu. Uživatelé Androidu se bez něj prý obejdou

Huawei Pay existuje na čínském trhu od roku 2016. Opět ve spolupráci s UnionPay nyní službu spustil před pár dny v Singapuru, přičemž až do konce září dostanou uživatelé cashback 20 dolarů. Huawei Pay je předinstalovaná na modelu P40 a jde stáhnout na starší telefony Huawei i Honor.

Absence služeb Googlu akceleruje snahy Huawei přinést ucelený systém. V plánu je ale například i HICar, interface pro komunikaci s automobilem.

zdroj: techgenyz

Huawei vydalo vlastní platební kartu navázanou na Huawei Pay
Ohodnoťte tento článek!
4.5 (90%) 4 hlasů