Huawei degradoval své zaměstnance za tweet z iPhonu. Nechtěně poukázal i na blokování Twitteru v Číně

4

Jako by neměla čínská společnost už dost aférek s používáním telefonů jiných značek od svých ambasadorů, nejnovější přešlap se povedl přímo marketingové oddělení. Huawei totiž na půlnoc tweetnul novoroční přání „via Twitter for iPhone“.

Tweet sice brzy smazali a nahradili novým, ale mnoho uživatelů si stihlo udělat screenshot. Vedení společnosti se nyní rozhodlo konkrétní pracovníky exemplárně potrestat. Dva degradovalo o jednu pracovní pozici a snížilo jim plat o 5000 juanů (asi 15 000 Kč), šéfovi digitálního marketingu potom plat na rok zmrazili.

Vadí vám, když Huawei tweetuje z iPhonu?

Podobný průšvih zaznamenala média i s herečkou Gal Gadot (Wonder Woman). A když se s iPhonem fotil Jágr, vyřešilo se to nafocením propagačních fotek s Jardou ve vaně. Je také zajímavé, že tento typ prohřešků vždy zahrnuje iPhone a ne třeba Samsung, kterému se vlastně stává totéž.

TipVždyť je to jen telefon. Nejde o život [komentář]

Huawei reagoval kratším prohlášením, že tweet měl být odeslán z počítače, ale nastal problém s VPN, tak pracovníci použili telefon s roamingovou zahraniční SIM (iPhone), aby stihli zprávu odeslat před půlnocí. Huawei tak nepřímo poukázal na fakt, že připojit se v Číně na Twitter je problém.

 

Huawei degradoval své zaměstnance za tweet z iPhonu. Nechtěně poukázal i na blokování Twitteru v Číně
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 12 hlasů

4 KOMENTÁŘE

  1. V Číně je twitter problém, ale čínské velvyslanectví v Praze nemá morální problém s používáním sociálních sítí, které jsou v samotné Číně zakázané, resp. zablokované. Stabilizovaná společnost které můžeme věřit. 🙂

    • Ambasády jsou pozemky těch států, kteří ji provozují. Třeba česká ambasáda v číně je vlastně české území v číně. Tudíž co je v česku povoleno tak to i na té ambasádě funguje. Ale když překročíš práh ambsády a jdeš do číny se řídíš jejimi zákony.

    • Moralni problem to pro ne nemusi byt. Cina blokuje tyto sluzby kvuli informacim z vnejsku. Proc je ale nevyuzit ke komunikaci s okolnim svetem. Se svymi obcany doma dozajista pouzivaji jejich sluzby. Cinske velvyslanectvi preci je neco, co ma spojovat oba svety…